facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-03
 

LITE and FAST - nowa kolekcja firmy HiMountain

Znana polska firma HiMountain postanowiła wypuścić na rynek drugą, po EXTREME SERIES, kolekcję techniczną – LITE and FAST.
O ile przy tworzeniu EXTREME SERIES „pierwsze skrzypce” odgrywali znani himalaiści -  Artur Hajzer i Janusz Majer, to przy pracy nad LITE and FAST pomagali projektantom HiMountain wspinacze młodego pokolenia, między innymi Marcin Tomaszewski i nasz redakcyjny kolega Maciek Ciesielski.

LITE and FAST (light and fast) czyli "ubiór szybkiego wspinacza". Coraz częściej przy opisie największych wspinaczek alpejskich ostatnich lat, znajdujemy dopisek, iż styl tego przejścia to light and fast. Co mamy przez to rozumieć? Przede wszystkim, że autorzy tych przejść to wysokiej klasy wspinacze, którzy dzięki swym umiejętnościom i doświadczeniu potrafią przejść wymagające, trudne drogi w bardzo krótkim czasie, z użyciem małej ilości sprzętu - napisał Maciek Ciesielski w magazynie Góry. Taki styl wspinania oprócz najwyższej jakości lekkiego sprzętu, wymaga użycia specjalistycznej odzieży o niskiej wadze, małej objętości, o maksymalnym komforcie i najwyższych parametrach użytkowych.

Latok, Ogre, Nupste, Jannu, Arwa, Spire, Spantik to piękne, wysokie i trudne góry, na które alpiniści wspinając się w małych zespołach mogli liczyć tylko na siebie, swojego partnera i zabrany ze sobą sprzęt. Wspinali się w stylu light and fast. Produkty z kolekcji LITE and FAST firmy HiMountain noszą nazwy tych gór i stworzone zostały dla ludzi lubiących trudne wyzwania.

LITE and FAST - najwyższa jakość o najniższej wadze!

Całość kolekcji pojawi się w sprzedaży pod koniec roku. Dziś chcielibyśmy zaprezentować jeden z pierwszych produktów tej serii, czyli kurtkę Latok, od której tak naprawdę prace nad kolekcją LITE and FAST się zaczęły.Kurtka LATOK jest produktem z serii LITE and FAST. Została stworzona do wyczynowej aktywności outdoorowej: trekking górski, wspinaczka skałkowa, górska oraz wspinaczka lodowa. LATOK to kurtka, nad projektem której pracował zespół produkt designerów HiMountain. Wykorzystał on najwyższe dokonania technologiczne GORE oraz skrupulatnie zbierane i analizowane informacje Opinion Leaders testujących własności kurtki w ekstremalnych miejscach na kuli ziemskiej, m.in. przez Maćka Ciesielskiego na Grenlandii. Latok to produkt najwyższej generacji, wykonany z materiału Gore-Tex Paclite Shell Polamid 100%, o oddychalności / wodoszczelności RET < 4,0 / 60.000 mm słupa wody oraz wyjątkowo niskiej wadze. 

Wyjątkowe własności tej kurtki to:
* waga: 380 g
* dwie obszerne, wysoko umieszczone kieszenie zewnętrzne zapinane na zamki wodoszczelne
* otwory wentylacyjne pod pachami zabezpieczone zamkami wodoszczelnymi
* dwukierunkowy zamek główny oraz zamki pod pachami
* lekko przedłużony tył
* panele boczne i specjalna konstrukcja rękawów umożliwiają pełną swobodę ruchów
* regulowane mankiety zapinane na rzepy
* kaptur zintegrowany ze stójką, o regulowanej objętości ze specjalnym profilowaniem pod kask ochronny podczas wspinaczki
* wewnętrzna naszywka na imię i nazwisko
* w komplecie siatkowy woreczek o wymiarach 20 x 15 cm
* kurtka dostępna jest w dwóch kolorach: niebieskim i czarnym
 
Latok to lekka kurtka, która po złożeniu zajmuje mało miejsca w plecaku. To rzecz, którą chce posiadać każdy, kto spędza wolne chwile na łonie natury. Latok spełnia wszystkie oczekiwania. Jest lekka, waży tylko 380 gram, a przy tym zastosowany materiał, Gore Tex PacLite, sprawia, iż kurtka spełnia najwyższe oczekiwania jeśli chodzi o nieprzemakalność, nieprzewiewność i „oddychalność”. Po spakowaniu w specjalny woreczek, zajmuje niewiele miejsca, woreczek ten można przytroczyć do uprzęży. Mimo prostej budowy, kurtka ma wszystkie cechy, które czynią ją bardzo praktyczną. Kurtkę testowałem podczas wyprawy PZA na Grenlandię, gdzie świetnie zniosła wszelkie próby wodne. Później na wyprawie w Nepalu. Latok sprawdziła się świetnie podczas wszelkich wycieczek skitourowych. Miałem ją ze sobą podczas zajęć związanych z kursem przewodnika alpejskiego IVBV.
Maciek Ciesielski

Informacje o pozostałych produktach serii LITE and FAST dostępnych już w sieci sklepów HiMountain pojawią się w ciągu najbliższych tygodni.


Więcej informacji o kurtce oraz zdjęć na www.himountain.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com