facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-12-20
 

"Lawinowe ABC" - TPN zaprasza do udziału w ósmej edycji akcji

Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR, PZU i partnerami zaprasza do udziału w ósmej edycji akcji Lawinowe ABC.  Zobacz, co przygotowaliśmy na ten sezon!

Treningowe Centrum Lawinowe PZU na Kalatówkach. Każdy może tutaj trenować. W weekendy w treningu pomoże ci przeszkolony przewodnik tatrzański / ratownik TOPR, który udostępni równie sprzęt lawinowe abc. Na miejscu możliwe testy plecaków lawinowych. Najbliższy trening odbędzie się już w sobotę 22 grudnia. Dyżury przewodnickie w centrum lawinowym na Kalatówkach w weekendy połączone z testami sprzętów lawinowe abc i plecaków wypornościowych dla wszystkich chętnych odbywają się w godzinach 10 – 15.

 

VII edycja akcji "Lawinowe ABC". Fot. Bartek Solik

 

Dni Otwarte Lawinowe ABC. Odbędą się w dniach 01-03.02.2019r. W programie wykłady, wycieczki edukacyjne oraz warsztaty w Treningowym Centrum Lawinowym PZU na Kalatówkach prowadzone przez ratowników TOPR dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą swój udział. Będą także wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim na Kalatówki. Mogą wziąć w nich udział turyści indywidualni, w tym dzieci z (pod opieką rodziców lub opiekunów). Będą pokazy najnowszego sprzętu lawinowego, a podczas prelekcj i wykładów każdy weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – sprzętu lawinowego, wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego, kart lawinowych etc . Zapisy na Dni Otwarte Centrum Lawinowego ruszą na początku stycznia. Zapraszamy!

 

VII edycja akcji "Lawinowe ABC". Fot. Bartek Solik 

 

Konkurs „Lawinowe ABC” na Facebooku, w którym wygraną będzie jednodniowe szkolenie lawinowe z międzynarodowym przewodnikiem wysokogórskim z grupy Freerajdy.

 

W sklepie internetowym Tatrzańskiego Parku Narodowego  sklep.tpn.pl będzie mzakuożna kupić karty lawinowe –  już po Nowym Roku.

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni z powiatów tatrzańskiego i podhalańskiego będą mogli wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych Lawinowe ABC pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapisy już w styczniu!

 

VII edycja akcji "Lawinowe ABC". Fot. Bartek Solik 

 

Organizatorem akcji Lawinowe ABC jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR. Partner główny to PZU. W akcji biorą również udział partnerzy – Mammut, Pieps, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Patronat medialny nad akcją sprawuje RMF FM.

 

Natomiast wciąż aktualną wiedzę dotyczącą lawin, przekazywaną przez samego naczelnika TOPRu znajdziecie na naszym kanale GÓRY TV:Źródło: informacja prasowa TPN

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com