facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-09-24
 

Lawina zbiegła ze Śnieżki

W zimowych warunkach na Śnieżce startowało w sobotę, 20 września, ponad stu uczestników VI Międzynarodowego Marszozbiegu ze Śnieżki do Samotni.


W zimowych warunkach na Śnieżce startowało w sobotę, 20 września, ponad stu uczestników VI Międzynarodowego Marszozbiegu ze Śnieżki do Samotni. Zwyciężyli Piotr Paciejewski z Jeleniej Góry i Ewa Szmel z Piechowic. 

W tym roku było biało, wietrznie, mroźnie i ślisko. Ponieważ wyciąg krzesełkowy na Kopę był nieczynny z powodu wiatru, uczestnicy Lawiny musieli dotrzeć na start pieszo z Karpacza. Z około 250 zgłoszonych na starcie pojawiło się więc nieco ponad 100.

Bieg ukończyło 107 zawodników. Jeden odniósł kontuzję i siedział w Samotni z obandażowaną nogą.

Zwycięzcy Piotr Paciejewski i Ewa Szmel to świetni biegacze, którzy wygrali już niejedne zawody. Znakomitą formę pokazał także 62-letni Jan Jagielski z Cieplic, który wygrał swoją kategorię wiekową, ale pokonał też wielu znacznie młodszych biegaczy.

Po zakończonym biegu biegacze musieli jeszcze dotrzeć do Karpacza. W sumie więc, choć sama Lawina miała około 6 km, to biegacze - wraz z wejściem i zejściem - pokonali około 20 km.

Źródło: www.naszesudety.pl
www.e-gory.plZapraszamy do zapoznania się z programem XIII PRZEGLĄDU FILMÓW GÓRSKICH w Lądku Zdroju.
 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com