facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-06-04
 

Latarka diodowa HL26R / Fenix

Dobra czołówka to absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego człowieka gór. Pierwszy problem, na który się on natyka, stanowi duża liczba dostępnych na rynku opcji. Jednym z ciekawszych modeli w aktualnej ofercie jest z pewnością Fenix HL26R. 


Ta nieduża czołówka napędzana jest wymiennym akumulatorem, ładowanym za pomocą gniazda micro-USB. Pojemna bateria wystarczyć może nawet na 100 godzin świecenia. Oczywiście w trybie oszczędnym, który swobodnie spełnia swoje zadanie podczas obozowych czynności. Jeśli jednak potrzebujemy rozjaśnić noc, możemy odpalić tryb maksymalny, zapewniający nam do 450 lumenów! Do codziennych (a raczej conocnych) aktywności zupełnie wystarcza tryb wysoki, o mocy 130 lumenów. Wystarczy on na sześciogodzinny trening biegowy lub nocny powrót do schroniska. Jest na tyle jasny, że pozwala bez obaw szybko przemieszczać się w trudnym terenie. 

Czołówka zaprojektowana jest z dużą dbałością o ergonomię. Przyciski umieszczone w górnej części są łatwe w obsłudze, jeśli potrzebujemy zmienić tryb świecenia, nie przerywając biegu lub marszu. Są też sprytnie zabezpieczone osłoną przed przypadkowym włączeniem podczas transportu. Gniazdo USB zamyka specjalna zaślepka. Dzięki temu czołówka jest w pełni odporna na deszcz i zachlapania (norma IP-66). Wydaje się, że nie zaszkodzi jej również krótkotrwałe pełne zanurzenie (o ile oczywiście dobrze zamkniemy gniazdo USB). Pasek posiada precyzyjną regulację, a wstawka silikonowa stabilnie utrzymuje HL26R na miejscu i zapobiega jej przesuwaniu nawet podczas dynamicznych aktywności.

 

Producent podaje, że najnowszy model odporny jest na upadki z wysokości jednego metra. Jednak podobnie jak w przypadku wodoodporności, to ewidentnie zbyt skromne założenie:-). Pancerna obudowa powinna z łatwością wytrzymać lot z większej wysokości.

Komu można polecić latarkę Fenix HL26R? W zasadzie każdemu, kto potrzebuje wytrzymałego, mocnego oświetlenia i podczas aktywności lubi mieć wolne ręce. Nocny marsz do schroniska w Alpach, trening biegowy w trudnym terenie, rowerowa wyrypa wieczorową porą, a także zmiana koła w samochodzie, gdy zdarzy nam się złapać gumę w trakcie późnego powrotu ze wspinaczki w Tatrach – wszędzie tam czołówka zda egzamin!

 

Waga: 85 g . Tryby świecenia: 7 . Soczewka: chemicznie wzmocnione szkło ultra clear glass, z powłoką AR . Zasilanie: wymienialny, wbudowany akumulator 1600 mAh / 3,7 V Li-ion . Maksymalna moc świecenia: 450 lm . Maksymalny zasięg: 100 m . Maksymalny czas świecenia: 100 h . Cena: 230 zł


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com