facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-25
 

Latarka czołowa Vizo RC / Mactronic

Latarka czołowa polskiej firmy Mactronic Vizo RC idealnie sprawdza się podczas trekkingu górskiego czy biegu. Posiada ona solidną aluminiową obudowę, soczewkę emitującą jednolite światło o szerokim kącie świecenia oraz wymienny akumulator z możliwością ładowania przez micro-USB.
Gniazdo USB jest zamykane specjalną zaślepką, co zapobiega dostawaniu się wody. Czołówka posiada 4 tryby światła białego oraz 2 tryby światła czerwonego. Tryb podstawowy wystarcza, abyśmy widzieli przeszkody pod nogami. Jeśli natomiast potrzebujemy rozejrzeć się nieco dalej, mamy do dyspozycji tryb 100%, który świeci przez ponad 13 godzin. Przez 60 sekund możemy także użyć trybu Boost o mocy aż 735 lm. Na zasobniku akumulatora jest czerwone światło sygnalizacyjne stałe lub migające, przydatne na przykład podczas biegu ulicą. Co ważne, czołówka nie nagrzewa się przy dłuższym świeceniu.

Dużą zaletą jest możliwość odpięcia części z akumulatorem i schowania jej na przykład do kieszeni. Przy zakupie dostajemy przedłużacz łączący latarkę z akumulatorem, który umożliwia przechowywanie tego drugiego w ciepłym miejscu. Kolejną praktyczną cechą czołówki jest pasek z elementami silikonu, który utrudnia zsuwanie się latarki z głowy. Jego regulacja jest łatwa, aczkolwiek lepiej to robić, kiedy zasobnik akumulatora jest zdjęty.

Mactronic pozwala na zablokowanie połączenia między kablami akumulatora i latarki. Wystarczy przekręcić kabel i ustawić go na ikonie zamkniętej kłódki. Uniemożliwia to przypadkowe wyłączenie naszego źródła światła. Równie przydatny jest Switch Lock, który blokuje przycisk „on” i zapobiega samoistnemu włączeniu się sprzętu.

 

Ładowanie czołówki trwa dosyć długo, bo aż 4 godziny, jednak kupienie drugiego akumulatora rozwiązuje problem, kiedy nie możemy czekać. Czołówka powinna być wtedy wyłączona, zatem używanie jej w trakcie ładowania na przykład przez power bank nie wchodzi w grę.

Jedyną zaobserwowaną podczas testu wadą jest regulacja kąta padania światła. Mechanizm stawia duży opór, co uniemożliwia regulację za pomocą jednej ręki.

Opakowanie zawiera kabel micro-USB, przedłużacz do akumulatora oraz instrukcję obsługi.


Waga: 190 g • Tryby świecenia: 4 białe (przednie) i 2 czerwone (tylne) • Zasilanie: wymienny akumulator 1 × 3,7 V, 2600 mAh, 18650 Li-ion • Źródło światła: Samsung™ LH351D LED • Maksymalna moc świecenia: 735 lm (60 s) / 400 lm w trybie 100% (13 h 25 min) • Maksymalny czas świecenia: 84 h 55 min • Maksymalny zasięg: 98 m • Cena: 269,99 zł

Testowała / Marzena Mazij

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com