facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-01-30
 

Kurtka i spodnie Belay 2 HiMountain

Belay to wyrób przewidziany i zaprojektowany dla wspinaczy, turystów wysokogórskich, narciarzy, polarników, czyli wszystkich outdoorowców, którym niskie temperatury i wilgoć towarzyszą w czasie ich aktywności.
OPIS

To nowa i ulepszona wersja kompletu, stąd wyróżnik „2”. Belay to wyrób przewidziany i zaprojektowany dla wspinaczy, turystów wysokogórskich, narciarzy, polarników, czyli wszystkich outdoorowców, którym niskie temperatury i wilgoć towarzyszą w czasie ich aktywności. Ten komplet zabezpieczający przed zimnem jest ocieplony materiałem izolacyjnym o nazwie Primaloft, tu zastosowano wypełnienie Primaloft One.

Primaloft nie jest nowością, ale na palcach jednej ręki można policzyć firmy, które go stosują (myślę oczywiście o polskich producentach). Materiały izolacyjne Primaloft zaprojektowane zostały początkowo na użytek armii amerykańskiej i NASA – głównym celem było odkrycie materiału równie ciepłego jak puch, całkowicie odpornego na wilgoć, grzyby i bakterie i jednocześnie antyalergicznego. Te ultralekkie i miękkie włóka Primaloft zawierają w sobie niezliczoną ilość kanalików powietrza zamkniętych w drobnej strukturze. Ta, oczywiście opatentowana, mikrostruktura nie absorbuje wilgoci, dzięki czemu utrzymuje swe właściwości termiczne nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach klimatycznych. Dzięki wewnętrznemu i zewnętrznemu materiałowi Ultralite Nylon Microripstop komplet ten stanowi również dobre zabezpieczenie przeciwwietrzne.

Kurtka:

Wyrób z serii EXPERT SERIES stworzony został dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Techniczny, dopasowany krój, wyprofilowane rękawy i boczne wstawki dają pełną swobodę ruchów. Trzy zewnętrzne i jedna wewnętrzna (siatkowa) kieszeń umożliwiają schowanie niezbędnych drobiazgów. Wszystkie zamykane są zamkami YKK. W wewnętrznej kieszeni znajduje się bardzo praktyczna cienka pętelka, do której można przypiąć podręcznym karabinkiem potrzebne drobiazgi. Obszerny kaptur, również ocieplany, z dużą możliwością regulacji, zapewnia szczelność i ciepło dzięki swojej elastycznej lamówce wokół twarzy. Przy tym jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Mankiety rękawów z otworami na kciuk wykonane zostały z elastycznego i grubego Polartecu Power Stretch. Dół kurtki regulować można gumką ze ściągaczem. Wszywka w bocznym klinie kurtki informuje o ocieplinie Primaloft. Na lewym rękawie logo i napis HiMountain, na kapturze również mały znak informujący o producencie. Główny zamek posiada dwa suwaki, które gwarantują pełen komfort, również gdy musimy rozpiąć kurtkę od dołu. Wewnątrz znajduje się naszywka i na niej możemy podpisać swojego Belay’a.

Spodnie:

No cóż, spodnie jak spodnie. Ale te posiadają rozpinane nogawki z dwubiegunowymi suwakami. Zamki zostały zabezpieczone z obu stron listwami osłaniającymi, wewnętrzna jest miękka i ocieplana, a zewnętrzna sztywniejsza. W pasie spodnie posiadają tunel, w który wszyto sznurek do regulacji obwodu. Prócz tego na plecach znajduje się szeroka, przeszyta taśma gumowa, również po bokach znajdziemy gumowe wstawki. Cały pas podszyty został tkaniną z tzw. meszkiem, dzięki temu nawet śliska bielizna nie ma tendencji do podnoszenia się. Niestety, spodnie nie posiadają szelek, ale specjalnie wszyte taśmy umożliwiają zastosowanie ich. Ocieplina spodni to również Primaloft One. Dwie kieszenie zamykane suwakami YKK i oczywiście ta sama półka, czyli EXPERT SERIES.

OCENA

To specjalistyczny zestaw przewidziany dla ekstremalistów, chroniący przed zimnem i wiatrem. Pierwszy raz miałem kontakt z Primaloftem i jestem zachwycony, naprawdę dobrze zabezpiecza przed zimnem, a zewnętrzny materiał Ultralite Nylon Microripstop niweluje negatywne działanie wiatru. Takie „cienkie”, jeśli chodzi o grubość, ciepło w porównaniu z naturalnym puchem jest naprawdę komfortowe. Kurtka z kapturem sprawdzającym się znakomicie oraz spodnie rozpinane na całej swej długości i idealnie leżące w pasie są super. Chciałbym mieć jeszcze kamizelkę z ociepliną Primaloft One.

Producent: HiMountain, www.himountain.pl

Piotr Jasieński rat. TOPR


GÓRY, nr 1-2 (200-201) styczeń-luty 2011

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com