facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-18
 

Kulisy wejścia na szczyt Gasherbrum II przez Bieleckiego i Berga - zespół wytyczył nową drogę!

Coraz więcej pojawia się informacji na temat ostatniego wejścia na Gasherbrum II, jakiego dokonali 16 lipca Adam Bielecki i Felix Berg. Według nieoficjalnej informacji, którą podał ojciec Adama, Romuald Bielecki (uprzednio konsultując ją z Eberhaldem Jurgalskim) Bielecki i Berg dokonali najprawdopodobniej pierwszego wejścia ścianą zachodnią!


Zaznaczone dokładnie przebiegi dróg na Gasherbrum II wraz z pierwszymi zdobywcami. Źródło: twitter.com/dominobb

 

Informację udostępnił sam Adam na swoim profilu na Twitterze. Jeśli wierzyć doniesieniom, Adam i Felix weszli jako pierwsi na szczyt ścianą zachodnią, trawersując ją od strony południowej do północnej. W 1975r. Leszek Cichy, Janusz Onyszkiewicz i Krzysztof Zdzitowiecki weszli na wierzchołek lewą stroną ściany. (granią północno-zachodnią - na rysunku na żółto) W 1995r. natomiast Carlos Carsolio podczas samotnego ataku szczytowego wytyczył swoją własna drogę prawą stroną ściany. (granią południowo-zachodnią, na rysunku na zielono). Ze szczytu Adam schodził natomiast drogą klasyczną. (również zaznaczoną)

Oczywiście wszystko wymaga jeszcze dokładnej weryfikacji, ale zapisy z trackera Adama oraz bezpośrednia relacja dwójki zdobywców wskazują na to, że mamy do czynienia z historycznym przejściem! Tym bardziej więc gratulujemy raz jeszcze Adamowi i Felixowi wyczynu, którego dokonali. Więcej informacji na temat samego wejścia znajdziecie tutaj.

Źródło: profil Adama Bieleckiego na Twitterzetwitter.com/dominobb

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com