facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-07-15
 

Krystian Ogły testuje Omni-Freeze Zero podczas ultramaratonu Badwater

Krystian Ogły, jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce i na świecie, 15 lipca zadebiutuje w ultramaratonie Badwater w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych. Podczas biegu w ekstremalnych temperaturach, Krystian przetestuje koszulkę F.K.T. II z kolekcji Columbia Montrail, zawierającą szereg technologii chłodzących  i chroniących przed działaniem promieni słonecznych. 

 

Do najważniejszych dotychczasowych osiągnięć Krystiana Ogłego należy m.in. ukończenie w latach 2014 – 2018 dwunastu biegów tworzących Ultra Trail World Tour – cyklu najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych biegów górskich świata. W kwietniu 2019 pokonał trasę stumilowego Patagonia Run w Argentynie, gdzie zajął trzecie miejsce.

 

Kolejnym wielkim wyzwaniem, jakie Krystian Ogły postawił przed sobą jest ultramaraton Badwater: „Jestem równie mocno zaszczycony znalezieniem się na liście startowej, co zestresowany tym, jak będzie wyglądał bieg. Badwater zawsze wydawał mi się najtrudniejszym z możliwych do wyobrażenia wyzwań biegowych. Chcę tego doświadczyć, poczuć, dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. Być może przekroczyć kolejną granicę, a na pewno spróbować okiełznać potwora w mojej głowie, jakim jest ultramaraton w Dolinie Śmierci”.

 

Bieg Badwater Ultramarathon uznawany jest za najtrudniejszy na świecie wyścig, podczas którego uczestnicy pokonują 217 km przez Dolinę Śmierci w Kalifornii, w temperaturze przekraczającej nawet 55 stopni Celsjusza. Wielu z nich twierdzi, że to właśnie upał jest największym wyzwaniem, z którym muszą się mierzyć. Krystian Ogły na swój debiutancki bieg w Badwater wybrał koszulkę F.K.T II z kolekcji Columbia Montrail. Materiał z którego jest wykonana zawiera elementy chłodzące i ochronne Omni-Freeze ZERO, Omni-Wick, Omni-Shade™ Sun Deflector, Omni-Shade™ UPF 50.

 

Krystian Ogły: „Muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka koszulka F.K.T. II. nie wydała mi się najlepszym wyborem do biegu w Dolinie Śmierci. Uważałem, że  materiał jest za gruby i pokryty sztuczną powłoką, która nie będzie zbyt dobrze oddychać. Wszystko zmieniło się kiedy przetestowałem ją pierwszy raz w upale 36-cio stopniowym. Okazało się, że pod wpływem potu uruchomiło się chłodzenie i miałem wrażenie jakbym biegł w temperaturze ok. 25 stopni C. Materiał zmiękł, zaczął przylegać do skóry i czułem jak to rzeczywiście działa. Niesamowite uczucie. Zobaczymy, jak ta technologia sprawdzi się w ekstremalnych, kalifornijskich warunkach.“

 

W trzydziestoletniej historii biegu ukończyło go dotychczas sześciu Polaków. W tym roku w Badwater wystartuje troje reprezentatów Polski: Patrycja Bereznowska, Damian Kaczmarek oraz Krystian Ogły.

 

 

 

O marce Columbia


Columbia, flagowa marka należąca do Columbia Sportswear Company z siedzibą w Portland w stanie Oregon, od 1938 roku tworzy innowacyjną odzież, obuwie, akcesoria i sprzęt dla outdoorowych entuzjastów. Columbia stała się liderem rynku dzięki przekształceniu zamiłowania do aktywności na świeżym powietrzu w technologie i trwałe produkty, które zapewniają klientom komfort przez cały rok, w każdych warunkach atmosferycznych. Więcej informacji można znaleźć na www.columbia.com.

 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com