facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-10
 

Krwawa Pętla - relacja Piotrka Kłosowicza

W weekend 30 czerwca/1 lipca miesięcznik Bieganie rękami Marka Troniny zorganizował pierwszą edycję "Krwawej Pętli" - imprezy bike&run dookoła Warszawy. O co chodzi?
Warszawę okrąża czerwony szlak turystyczny PTTK o długości ok. 250 km, zwany „Warszawskim Szlakiem Okrężnym” albo „Warszawską Obwodnicą Turystyczną” (z luką w Puszczy Kampinoskiej). Od kilku lat trasa ta stała się sprawdzianem dla długodystansowców rowerowych, bo nie oszukujmy się, trudno w okolicy stolicy znaleźć logiczne, rozpoznawalne i powtarzalne trasy, na których można by się korespondencyjnie pościgać. Dla biegaczy trasa ta była oczywiście za długa, w związku z czym pojawił się pomysł sztafety.

Tu pora na wyjaśnienie, co oznacza bike&run. Oczywiście chodzi o to, żeby w jednej imprezie połączyć bieganie z rowerowaniem – mogłoby się to odbywać na zasadzie duatlonu albo jakiejkolwiek innej zespołowej kombinacji obu dyscyplin. W „Krwawej Pętli” chodziło głównie o to, żeby sztafeta pokonała całą trasę biegiem (to znaczy, by w każdej chwili przynajmniej jedna osoba biegła). Każdy zespół miał do dyspozycji liczbę rowerów równą liczbie członków zespołu minus jeden. Rowery były więc de facto jedynie pomocniczymi środkami transportu, które pozwalały całemu zespołowi przemieszczać się wspólnie i w odpowiednim momencie robić zmiany na pozycji biegacza...

Przeczytaj calość pod adresem: http://outblog.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com