facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-27
 

Koszulka termoaktywna Merino Light LS / Helly Hansen

Wszystkim przywiązującym wagę do jakości odzieży, a zwłaszcza ceniącym sobie komfort podczas rozmaitych aktywności wykonywanych w niskich temperaturach, znane są z pewnością zalety wełny merynosów. Świetna izolacja, pochłanianie wilgoci z potu przy braku dyskomfortu dla skóry i wreszcie optymalna rozciągliwość zapewniająca swobodę ruchu – to główne zalety ubrań sygnowanych znakiem „merino”.

 

Myli się jednak ten, kto sądzi, że odzież tego typu ma zastosowanie jedynie w ciężkich, zimowych warunkach. Nawet podczas cieplejszych dni bardzo łatwo o szybkie wychłodzenie organizmu, zwłaszcza wtedy, gdy przy wysiłku mocno się pocimy. By tego uniknąć, warto zadbać szczególnie o pierwszą warstwę ubioru, tak zwaną base layer, która ma bezpośredni kontakt ze skórą.

W tej roli świetnie sprawdza się Merino Light LS – nowa propozycja od firmy Helly Hansen, dedykowana właśnie na cieplejszy sezon. Przymiotnik „Light” w nazwie występuje nie bez kozery – koszulka jest znacznie cieńsza, a przez to lżejsza od swoich zimowych odpowiedników. Znakomicie nadaje się do biegania czy też trekkingów. Jednocześnie zachowuje wszystkie swoje właściwości termoizolacyjne – możemy na niej polegać, o ile nie przyjdzie nam do głowy poddawać jej próbom w ekstremalnie niskich temperaturach. Wtedy warto zaopatrzyć się w nieco grubszy model, który producent również ma w swojej ofercie.

Redukcja grubości w Merino Light LS przekłada się bezpośrednio na nasz komfort, kiedy mocniej przyświeci słońce, a gdy z kolei zrobi się chłodniej, z powodzeniem możemy założyć na nią dodatkowe warstwy ubrania bez ryzyka dyskomfortu i jakiegokolwiek krępowania ruchów. O wysokiej jakości materiału (100% wełny merynosa bez żadnych dodatków) może świadczyć fakt, że po całym dniu intensywnego użytkowania zapach koszulki pozostał neutralny i w zasadzie gdyby nie względy czysto higieniczne, nakazujące profilaktyczne przewietrzenie, można by z powodzeniem założyć ją ponownie. ;-)

 

Materiał: Wełna merynosów • Gramatura: 150 g/m2 • Płaskie szwy flatlock • Ochrona przed przykrymi zapachami • Cena: 299 zł

Testował / Bartek Pasiowiec

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com