facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-12-17
 

Koszulka termoaktywna Lifa Merino / Helly Hansen

Zbliża się zima, co oznacza konieczność zaopatrzenia się w ubrania, które zapewnią nam komfort podczas niskich temperatur. Świetną odpowiedź na niesprzyjające warunki przygotowała norweska firma Helly Hansen, po raz kolejny proponując odzież termoaktywną wykonaną z wełny merynosów. Wydawać by się mogło, że tego typu warstwa ma zastosowanie jedynie podczas zimowych, górskich aktywności. Nic bardziej mylnego. Base layer doskonale sprawdza się też podczas innych sportów uprawianych na świeżym powietrzu, w tym spacerów i pieszych wędrówek.

Fot. Weronika Biernacka

 

Koszulkę miałam okazję przetestować podczas jesiennej wspinaczki oraz porannych i wieczornych biegów, gdy potrzebowałam dobrze oddychającej warstwy, a jednocześnie odpowiedniego docieplenia. Wszystko to zapewniła dwuwarstwowa konstrukcja modelu z najnowszej serii Lifa Merino.  Za skuteczne odprowadzanie wilgoci od skóry odpowiada warstwa z włókien poliamidowych o specyficznym kształcie, czyli technologia Lifa. Natomiast zachowaniem właściwości termoizolacyjnych w trakcie wysiłku zajmuje się zewnętrzna powłoka, wykonana w 100% z wełny merynosów.

 

Koszulka nie gryzie i jest przyjemna w dotyku, a za sprawą elastyczności włókien, nie krępuje ruchów i świetnie dopasowuje się do ciała. Z pewnością ta cecha, tak jak i mnie, ucieszy wszystkich wspinaczy.

 

Należy zwrócić jeszcze uwagę na ostatni człon nazwy produktu – Graphic Crew. Koszulka w testowanym przeze mnie wydaniu prezentuje połączenie delikatnego, dziewczęcego wzoru ze sportowym motywem rękawów. Jest to moim zdaniem ciekawy zabieg, odróżniający ją od pozostałych modeli odzieży termoaktywnej. Dostępna jest również w innych wersjach kolorystycznych oraz graficznych.

 

Fot. Weronika Biernacka

 

Materiał: wełna merynosów • Technologia: Lifa Stay Warm •  Gramatura: 215 g/m² •  Waga: 330 g •  Cena: 329 zł

 

Testowała / Weronika Biernacka

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-18
SPRZĘT
 

Columbia przedstawia Facet 75 Alpha Outdry

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-29
SPRZĘT
 

Buty marki CMP w sklepie AktywnyTurysta.pl

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
Goryonline
 
2023-03-27
SPRZĘT
 

Jak ubrać się w góry wiosną?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-15
SPRZĘT
 

LIFA Infinity Pro - wodoodporność. Na zawsze

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com