facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Koreańczyk powtarza najtrudniejsze miksty na świecie

43 letni Koreańczyk Kwon Younghye, startujący z sukcesami w Lodowym Pucharze Świata udał się w podroż dookoła świata z ambitnym planem powtórzenia najtrudniejszych mikstowych dróg w ciągu jednego sezonu.

 

 

 

Na listę wpisał sobie take cele jak Steel Koan M13+ w Cineplex Cave w Canadian Rocky, Mustang M14- w East Vail, USA, IronMan M14+ w szwajcarskim Eptingen, (która to droga jest najprawdopodobniej najtrudniejszą linią na świece), Kamasutra D13+ w Iseo we Włoszech oraz Dichette D14 w L’Usine, Francja.

 

Przed udaniem się na ta ekspedycję Kwon ostro trenował między innymi na drodze swojego autorstwa Black Eagle D14 którą wytyczył w 2013 w Południowej Korei a która do dziś nie doczekała się powtórzenia:


 

Trening ewidentnie się opłacił gdyż Koreańczyk wykonał swój plan w 100% dodatkowo zazwyczaj topując w błyskawicznym tempie. Mustang M14 na ten przykład padł w drugiej próbie, a IronMan M14+ w trzeciej.
 

Jako ciekawostkę warto wspomnieć fakt, że Koreańczyk nie ma oficjalnych sponsorów i cały projekt realizował z własnych funduszy. 

 

źródło: własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-22
GÓRY
 

Lato i jesień w Laponii

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com