facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-21
 

Koncerty na Włóczykiju 2011

Zapraszamy na koncerty w ramach festiwalu Włóczykij - interdyscyplinarnego wydarzenia odbywającego się w miejscowości Gryfino (i okolicach) na Pomorzu Zachodnim.

Ceny biletów na koncerty:
Koncerty BEZ JAHZGH, ŁĄKI ŁAN - 10,00 zł
Koncerty KRISTEN, ETAM ETAMSKI - 10,00 zł. Osoby z karnetami nie płacą za wstęp, ale muszą odebrać darmowy bilet, od pierwszego dnia festiwalu, a najpóźniej dzień przed koncertem.
Koncerty PAULA I KAROL, DEAD SNOW MONSTER, BRATY Z RAKEMNA - 10,00 zł. Osoby z karnetami nie płacą za wstęp, ale muszą odebrać darmowy bilet, od pierwszego dnia festiwalu, a najpóźniej dzień przed koncertem.
Koncerty MOUGA, FINAL STRIKE, BLADE LOKI, ACID DRINKERS - 25,00 zł.

-----------------------------------------

Bez Jahzgh
25.02.2011, godz. 21:00
Gryfiński Dom Kultury

Historia Bez Jahzgh (czyt. bez dżazg) zaczęła się w 2006 roku, kiedy to... ale to już właśnie historia. "To co najpiękniejsze, zostało w naszych sercach, a ze mamy je pojemne, to jeszcze wiele takich chwil się zmieści. Tym bardziej, ze rytm zespołu nadaje dziesięć serc. Jedne bija spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawalu. Ale to właśnie sprawia, ze muzyka, która z nich płynie jest wyjątkowa. Reggae`owy sos przyprawiany przeróżnymi innymi dźwiękami i stylami. Jest wiec słodko i ostro, gorzko i kwaśniej, pikantnie i łagodnie ale zawsze smacznie" - mówi zespół.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów. Zapraszani byli na ważne polskie festiwale, jak Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal, Przystanek Woodstock, Karuzela Cooltury czy Festiwal Reggaenwalde.

W 2009 roku Bez Jahzgh weszli do studia, by zarejestrować materiał na debiutancką płytę. Album "Nie na chacie" ukazał się oficjalnie we wrześniu 2010 roku i przez wielu fanów reggae w Polsce został uznany za jedną z najciekawszych propozycji ostatniego roku.


Łąki Łan
25.02.2011, godz. 21:00
Gryfiński Dom Kultury

Pewnego razu pod liściem jełopianu spotkało się sześciu niezwykłych smakoszy pyłku i nektaru kwiatowego: Poń Kolny, Niesforny Bonk, Zając Cokictokloc, Jeżus Marian, MegaMotyl oraz mały skrzat imieniem Paprodziad. Paprodziadowi udało się wygrzebać ze swojego tobołka dziwaczny flakon, którego zawartością poczęstował wszystkich członków Łąki Łanu. Wtem, wicher okrutny wzbił kurz w powietrze, zrobiło się ciemno jak w brzuchu gąsienicy, ptaki umilkły, kwiaty pozwijały płatki a straszliwy piorun przeszył zsiniały nieboskłon. Na szczęście nie nastąpiło nic więcej oprócz deszczu, który zmoczył im skrzydła i kubraki. Wrócili więc do swego grzyba prawdziwego, wyjęli instrumenty i zgrali ŁąkiFunka.

Łąki Łan to jedna z najbardziej widowiskowych polskich kapel koncertowych. Przebrani za owady wprowadzają publiczność w stan transowego upojenia. Choć ich dźwięki mocno osadzone są w tradycji funk i rocka, muzyka jest oryginalnym połączeniem wielu gatunków. Na swoim koncie mają dwie płyty długogrające. Ostatnia z nich "Łąkiłanda" ukazała się w roku 2009.


Etam Etamski
03.03.2011, godz. 21:00
Klub Festiwalowy Włóczykija (Pub u Suszka)

Etam Etamski (Przemysław Etamski) to szczeciński producent muzyczny i sound designer. Zadebiutował w 2008 roku albumem "Zabrudzony garnitur" wydanym przez wrocławską wytwórnię Qulturap. Jego muzyka oscyluje w okolicach eksperymentalnej elektroniki, samplingu, muzyki konkretnej i free jazzu, jednak swe korzenie posiada głęboko w podziemiach hip-hopu.


Kristen
03.03.2011, godz. 21:00
Klub Festiwalowy Włóczykija (Pub u Suszka)

Kristen - zespół muzyczny założony w Szczecinie w 1997 roku przez Michała Bielę oraz braci Mateusza i Łukasza Rychlickich. Jego twórczość trudno jest zakwalifikować do jednego nurtu; muzycy czerpią z gatunków: post punk, post-rock, jazz oraz z muzyki pop. Na pierwszej płycie Kristen, wydanej w 2000 roku, brzmienie zespołu jest surowe, bliskie math rockowi i muzyce noise, aczkolwiek zawiera już w sobie cechy, które do dziś stanowią o oryginalności zespołu: oszczędność w dozowaniu dźwięku, umiejętne budowanie nastroju, finezyjne i precyzyjne melodie, inteligentne teksty. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty. W roku 2010 powrócił po pięciu latach z płytą "Western Lands" (LADO ABC), zrealizowaną we współpracy z elektronicznym laborantem Etamem Etamskim. Płytę zmiksował Todd Carter we współpracy z producentem Rayem Salvatorem Harmonem (producentem płyt Roba Mazurka, Chicago Underground Trio czy Mikrokolektywu).


Paula i Karol
04.03.2011, godz. 21:00
Klub Festiwalowy Włóczykija (Pub u Suszka)

Zespół "Paula i Karol" został powołany przez Paulę Bialską (doktorantkę studiów w Lancaster, UK, pracownika Wydziału Socjologii UW) i Karola Strzemiecznego (muzyka, socjologa, aktywistę) w 2009 roku. Grupa powstała przede wszystkim z jednego konkretnego powodu - Paula i Karol chcieli podzielić się z publiką swoim podejściem do tworzenia i prezentowania muzyki. Zaczęli grać, korzystając wyłącznie z akustycznych instrumentów bez nagłośnienia (gitara, skrzypce, glockenspiel, stare klawisze firmy Casio). Później, przez ponad pół roku grali w rozszerzonym składzie, z odpowiedzialnym m.in. za nagranie EPki, Igorem Nikiforowem (członkiem zespołu Stwory), który wzbogacił dotychczasowe instrumentarium duetu o melodyjkę, harmonium i perkusję. Dziś, choć oboje stanowią trzon grupy, nie ograniczają swojego brzmienia i zapraszą do współpracy różnych muzyków: wspomnianego już Igora Nikiforowa (melodyjka, harmonium i perkusja), Zochę Moretti (bass, skrzypce, melodyjka, keyboards), Staszka Wróbla (perkusja, kontrabas), Krzyśka Pożarskiego (bass) i wielu innych.

"Paula i Karol" grają koncerty nie tylko w klubach i galeriach jak Plan B, Café Kulturalna, Obiekt Znaleziony, OSiR, Studio Melon, Kontener Atr i wiele innych, ale także w miejscach zupełnie nietypowych - na ulicach, w parkach, a nawet w prywatnych mieszkaniach, gdzie bezpośrednia interakcja z publicznością zawsze wytwarza atmosferę wspólnego artystycznego przedsięwzięcia. Wystąpili prawie na wszystkich ważnych polskich festiwalach lata 2010r., jak: Open`er Festival, OFF Festivaj, Jarocin Festival, czy Smooth Festival. Pokochała ich także zagraniczna publika, o czym przekonali się podczas występu na niemieckim Fusion Festival, czy koncertu w Rejkiawiku w ramach akcji sztuki współczesnej. Wystąpili jako support przed amerykańskim zespołem Beirut oraz kanadyjką Basią Bulat. Ich występy to zawsze bezpośredni kontakt ze słuchaczami. Każdy, kto zdecyduje się ich posłuchać, może liczyć na solidną dawkę niezależnego popu w ciekawych aranżacjach z pogranicza alt country i miejskiego folku. Twórczość grupy najbliższa jest takim współczesnym gatunkom muzycznym jak indie folk i alt country. Paula i Karol są prekursorami tego typu muzyki w Polsce. Można pokusić się o stwierdzenie, że jak dotychczas - jedynymi. Inspirują się zespołami jak Noah and the Whale, Coco Rosie, Arcade Fire, Great Lake Swimmers czy The Decemberists.


Dead Snow Monster
04.03.2011, godz. 22:30
Klub Festiwalowy Włóczykija (Pub u Suszka)

Konfiguracja muzyczna sygnowana nazwą Dead Snow Monster, zrodziła się 6 grudnia 2009 roku w głowach braci Kamila (wokal, gitara) i Michała (perkusja) Kozłowskich. Do efemerycznego duetu rychło dołącza Sylwester Wroniecki (bas). Bardzo szybko w niniejszym trio, powstałym na wrocławskim Śródmieściu, zadziałał układ odpowiedzialny za procesy twórcze. Wspólna fascynacja muzyków garażowym graniem, charakteryzującym się brudnym brzmieniem, spowodowała pojawienie się pierwszych kompozycji.

Formacja Dead Snow Monster długo nie czekała na debiut sceniczny, bowiem już 11 grudnia wystąpiła w Jeleniej Górze. Bezczelny minimalizm zderzony z intrygującym śpiewem zrodził efekt oszałamiający, czego wymiernym odzwierciedleniem jest reakcja publiczności.

W pierwszej połowie 2010 roku zespół zagrał kilka koncertów podczas wrocławskich wernisaży czy przeglądów sztuki. Muzyka Dead Snow Monster została doceniona przez organizatorów gdyńskiego festiwalu Heineken Open`er, na którym formacja miała przyjemność zagrania. Latem i jesienią grupa koncentruje się na licznych koncertach i festiwalach w całej Polsce.

 

 

Braty z Rakemna
04.03.2011, godz. 23:15
Klub Festiwalowy Włóczykija (Pub u Suszka)

Braty z Rakemna - zespół indie-rock`owy, pochodzący z Gryfina, który łączy swoim stylem elementy punk rocka, avant popu i psychodelii z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dobrym określeniem ich muzyki są "niecodzienne piosenki", których teksty to przewrotne, często surrealistyczne komentarze do rzeczywistości, zabarwione zdrową nutą kontestacji. Twórczość Bratów adresowana jest do słuchaczy, którzy stronią od banału, upatrując w muzyce czegoś więcej aniżeli pretekstu do tupania, na równi traktując warstwę liryczną jak i towarzyszące jej dźwięki.

W 2004 roku wydali swój pierwszy album "Fusy precz !!!", który spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami krytyki i goszczącej na koncertach publiczności. Promocji debiutanckiego krążka towarzyszyły występy w najważniejszych klubach w Polsce, udział w charakterze gwiazdy podczas festiwalu w Węgorzewie oraz koncert na żywo w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Obecnie Braty z Rakemna powracają z nowym materiałem, który znajdzie się na ich drugim, długogrającym albumie pt.: "Krew, Sex, Popyt, Podaż".


Final Strike
05.03.2011, godz. 18:30
Gryfiński Dom Kultury

Final Strike to gryfińska kapela powstała w 2003 roku na gruzach dwóch formacji, HC punkowej Opravy Hoinek i crustowego EVIL NATION. Grają energetycznego, bezkompromisowego hardcore`a. W lutym 2010 roku ukazał się, zawierający 11 numerów, debiutancki krążek p.t. "Przeznaczenie".

Kapela liczy od 5 do 4 osób. I tak: gitara - Tomek, druga gitara - Krit (w składzie okrojonym bas); perkusja - Szypior (chyba, że wyjeżdża, i od tego momentu zaczyna sie skład okrojony); Misiek - vocal; Sautha - bas lub bębny.


Blade Loki
05.03.2011, godz. 18:30
Gryfiński Dom Kultury

Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjna odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił w katowickim Spodku na Festiwalu Odjazdy `95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół".

Rok 1995 przynosi także intratną propozycje współpracy z "wielką" firmą fonograficzną. Po wizycie w Stolicy, przeczytaniu umowy i poznaniu klimatu show biznesu- zespół odrzuca propozycje i idzie własną drogą. W 1997 roku na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi" ukazuje się utwór BLADYCH pt. "Manifest" a dwa utwory tj. "Co się stało" i "System" ukazują się na składance w USA. Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, do Bladych dochodzi sekcja dęta (trąbka i puzon). W 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta" dla firmy S.P Records. W 2002 roku nakładem firmy "W Moich Oczach" ukazuje się album "Psy i Koty", który również zostaje wydany w Czechach i Słowacji przez firmę Papagajuv Hlasatel Records. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. "Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski". Pod koniec 2002 roku zespół kreci teledysk do utworu "Tajemnicza Pani" dla TV Wrocław. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.

W kwietniu 2006 BLADZI nagrali swoją kolejną płytę o tytule "NO PASARAN", która ukazała się nakładem firmy S.P Records. Do tytułowego utworu został nakręcony teledysk. 22 maja 2009 ukazuje się kolejna płyta zespołu o nazwie "Torpedo Los". Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.
Zespół zagrał wiele koncertów większych i mniejszych, w małych i dużych miastach, dla 50 i 250 tys. osób w Polsce, Niemczech i Czechach. Od 13-u lat zespół nie uznaje kompromisów muzycznych i jest w tym konsekwentny.


Mouga
05.03.2011, godz. 18:30
Gryfiński Dom Kultury

Mouga jest zespołem łączącym w swojej stylistyce interesującą, bardzo świeżą i klimatyczną mieszankę stylów, oscylujących wokół nowoczesnego metalu i alternatywnych odmian ciężkiej muzyki (metal i melodyjny nowoczesny hardcore/emocore oraz różnego rodzaju inne brzmienia od akustycznych nawet po jazzowe). Grupa powstała w 2005 roku, w Tarnowskich Górach, a jej obecny skład tworzą: Mateusz Konieczny (śpiew, gitara), Sebastian Brzuszczak (bębny), Marcin Misdzioł (bass) i Adam Kurda (gitary). Zespół został bardzo szybko dostrzeżony na scenie lokalnej i określony jako jedno z najciekawszych zjawisk rodzimej sceny muzycznej. Od początku działalności, zespół koncertuje z dużą częstotliwością. W samym roku 2007 dał ponad 40 występów w kraju i za granicą, a każdy występ zyskał bardzo pochlebne opinie odbiorców. Na szczególną uwagę, zasługuje duża żywiołowość i olbrzymia ekspresja sceniczna muzyków. Atuty zespołu, przełożyły się na zwycięstwa w najbardziej prestiżowych konkursowych festiwalach w kraju, przede wszystkim w III edycji Rock`n`Roll Festival oraz festiwalu "Rock bez Igły 2007". W 2007 roku ukazała się EP-ka "Mescaline", będąca zapowiedzią wydanego 16 listopada 2009 roku debiutanckiego albumu "The God & Devil`s Schnapps". Utworem promującym jest "Don`t Look Down" do którego powstał wideoklip.


Acid Drinkers
05.03.2011, godz. 18:30
Gryfiński Dom Kultury

ACID DRINKERS to najbardziej widowiskowa kapela thrash metalowa w Polsce. W swojej historii zagrała ponad 500 koncertów, wiele z nich głęboko zapadło w pamięć fanom mocnego grania. Oprócz niezapomnianych występów na festiwalach jarocińskich, Metalmanii, w Węgorzewie czy na Przystanku Woodstock, Acidzi poprzedzali w naszym kraju występy takich gigantów jak DEEP PURPLE, MEGADETH, SEPULTURA, czy SLAYER.

Acid Drinkers powstał 21 września 1986 roku z inicjatywy Tomasza "Titusa" Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta "Litzy" Friedricha (gitara, wokal). Do składu dołączył Darek "Popcorn" Popowicz (gitara) oraz bębniarz Piotr "Chomik" Kuik później zastąpiony przez Macieja "Ślimaka" Starostę. W tym składzie zespół pracował nad własnymi kompozycjami - powstawały takie numery jak "Barmy Army", "Del Rocca" czy "I Mean Acid".

Debiut sceniczny zespołu miał miejsce we Wrocławiu na Wyspie Słodowej 26 sierpnia 1989 roku. Występ ten otworzył kapeli drzwi do kariery: wieść o nowym, świetnym zespole metalowym szybko rozeszła się po Polsce. Panowie niedługo po tym dostali szansę nagrania płyty, a tym samym kontynuacji kariery. W tym klasycznym składzie powstały najgłośniejsze albumy, m.in. debiut "Are You A Rebel?", "Vile Vicious Vision" czy "Infernal Connection".

Ostatni rok aktywności Acid Drinkers to przede wszystkim praca nad kolejnym studyjnym albumem. Acids postanowili jeszcze raz sięgnął do sprawdzonego pomysłu z 1994 i wydać płytę z coverami, czyli "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again" nakładem Mystic Production. Do wspólnych aranżacji zaprosili m.in. Anię Brachaczek z zespołu Biff, Czesława Mozilla, Vogga z Decapitated i wielu innych muzyków.


 

Organizacja festiwalu: Gryfiński Dom Kultury

Projekt jest wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Sieć
Kin Studyjnych, Filmotekę Narodową, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gminę i
Miasto Gryfino, Powiat Gryfiński, Towarzystwo Przyjaciół Stargardu, Muzeum
Stargardu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Bang BGŻ, PGE Zespół
Elektrowni Dolna Odra, Fabrykę Reklamy, Museum der Stadt Penkun, MCTKiS
Banie, Restaurację Shanghay, Piekarnię Bagietka, Ramirent, ABCathering,
Mediadruk.

Patroni medialni imprezy: Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Szczecin, Onet.pl,
Telewizja Polska Szczecin, Stopklatka.pl, Oddysei.com, Gazeta Gryfińska, 7
Dni Ziemi Stargardzkiej, Gazeta Chojeńska, Etnosystem.pl, Geoblog.pl,
Bezdroża, Imprezy Podróżnicze, Obieżyświat, Infoludek.pl, Ekspres Gryfiński,
Góry, Extremium, Travelbit, Polska Wita, Rowertour, N.P.M., Geozeta.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com