facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-30
 

Kolumbijski Wieczór Sztuk (8 maja, Rybnik-Chwałowice)

Zapraszamy na wystawy fotografii oraz prezentacje multimedialne w Domu Kultury Chwałowice.
Program:
1. Wernisaż wystawy "Molas - sztuka Indian Kuna" – w Galerii Kolumnowej.
2. Wernisaż wystawy „Inspirujące Twarze” – w Galerii Kolumnowej.
3. Wernisaż wystawy fotografii - Dominik Bac - "Kolumbia - Serce Świata"
    - w Galerii Fotografii DeKa.
4. Prezentacja multimedialna - Claudia Cardenas - "Kolumbia - Serce Świata"
     - w Sali Kolumnowej.
5. Koncert EDI SANCHEZ Band  (Kolumbia/Polska) – w Sali Kolumnowej.

Claudia Cardenas - pasjonatka podróży. Najważniejsze są dla niej spotkania z ludźmi i odkrywanie różnic między kulturami. Zaraża optymizmem i miłością do rodzinnej Kolumbii. Jeździ konno i nurkuje. Uczestniczyła w wyprawach żeglarskich QNT Northwest Passage, Cape Horn Antarctica nagrodzonymi Kolosem 2007, National Geographic Traveller i Rejs Roku 2006. Brała udział rejsach po Morzu Śródziemnym, Północnym i Atlantyku, w tym rejsie dookoła Europy na STS "Pogoria". Od 3 lat wspólnie z mężem realizuje wyprawy do Indian Kolumbii, Panamy i Meksyku. Architekt - pracuje jako niezależny projektant.
Więcej o Claudii na www.grupaoutdoor.com

Dominik Bac – podróżnik, żeglarz i fotograf. Absolwent Instytutu Turystyki Krakowskiej AWF, Kapitan jachtowy. Od 8 lat regularnie podróżuje lądem i pod żaglami, czego efektem są fotografie z 6 kontynentów. Organizował i uczestniczył w wyprawach żeglarskich QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica wyróżnionych nagrodami I nagroda Rejs Roku 2006, Kolos w kategorii żeglarstwo 2007 i National Geographic Traveller. 2006. Jego zdjęcia ukazują się w wielu czasopismach żeglarskich i podróżniczych m.in. Żagle i National Geographic. Na codzień zajmuje się organizacją wypraw do Ameryki Południowej i rejsów żeglarskich. Więcej o wyczynach podróżnika na stronach: www.amundsen.pl i www.grupaoutdoor.com

Kolumbia - Serce Świata
Fotografie pochodzą z kilku wypraw do grup indiańskich Kogis i Arhuacos zamieszkujących góry Kolumbii oraz Embera i Kuna zamieszkujących przesmyk Darien na granicy z Panamą. Indianie do dzisiaj zachowali odrębność kulturową mimo nierównego starcia z cywilizacją a podróż do ich świata to wędrówka do wnętrza nas samych, w poszukiwaniu wartości i energii życia, równowagi naszej planety, sensu istnienia i uniwersalne filozofii.

Molas - sztuka Indian Kuna

Wystawa sztuki użytkowej Indian Kuna zamieszkujących przesmyk Darien oraz archipelag San Blas w Kolumbii i Panamie. Mola to w języku Kuna ubranie. Na wystawie oprócz kolekcji barwnych Molas będzie można też zobaczyć figurki wotywne, laski czarowników i rzeczy codziennego użytku Indian Kuna, Embera i Arhuacos.

Inspirujące Twarze
Wzory masek zaczerpnięto ze sztuki przedkolumbijskiej plemion TAIROWA, SINU, MUISCA, QUIMBAYA, CALIMA, NARINO, SAN AUGUSTIN.
Przedkolumbijskie kultury Kolubii znane przede wszystkim ze skomplikowanej obróbki złota. Stąd wziął się mit o „EL DORADO” – złotego miasta.

Wystawa jest częścią projektu kulturalno-edukacyjnego „Amer India”, czyli Ameryka Indiańska, zorganizowanego przez Dział Kultur Pozaeuropejskich Muzeum Miejskiego w Żorach www.muzeum.zory.pl . Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Anita Czerner. Maski pod jej kierunkiem malowała Anna Bodzek Sikora.
 Aplikacja Molas
 Aplikacja Molas
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com