facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-03-13
 

Kolosy (za rok) 2017 rozdane!

W miniony weekend w Gdyni, podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej w Europie imprezy podróżniczej, rozdano Kolosy - prestiżowe nagrody za dokonania eksploracyjne. Kolosy przyznawane są corocznie od 2000 roku.

Anna Czerwińska podczas wygłaszania laudacji przez Leszka Cichego


Nagrody rozdawane są w wielu kategoriach (m.in. wyczyn roku, żeglarstwo, podróże, jaskinie) jednak zawsze tematyka górska zajmuje ważne miejsce. Nie inaczej było w tym roku.

 

Super Kolos, czyli nagroda za całokształt działalności trafił do Anny Czerwińskiej, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i pierwszej Polki, która osiągnęła Koronę Ziemi.

 

 

Józek Soszyński odbiera Kolosa w imieniu Marka Raganowicza

 

Kolos w kategorii Alpinizm powędrował do Marka Raganowicza za, jak uzasadniła werdykt kapituła, „świetne stylowo, samotne wytyczenie dwóch nowych dróg MatraMandala i Secret of Silence na Ziemi Baffina. Alpinista spędził na pionowych, arktycznych urwiskach 30 dni, wykazując się nieprawdopodobną wytrzymałością na ekstremalne warunki i umiejętnością wyszukiwania nowych logicznych linii”

 

Marcin Yeti Tomaszewski dziękuje za nominację i pozdrawia publiczność w Gdyni z Patagonii


W kategorii Alpinizm przyznano również dwa wyróżnienia. Za eksploracyjną wyprawę na zachodnie wybrzeże Grenlandii podczas której poprowadzono nową, trudna drogę Night Watch wyróżnienie dostał zespół w składzie Konrad Ociepka, Wojciech Malawski, Marcin Tomaszewski, Ejsymont i Mateusz Solecki. Z kolei za klasyczne przejście drogi Freerider na El Capitanie w Dolinie Yosemite wyróżnienie dostali Karolina Ośka i Michał Czech.

 

Górski aspekt pojawił się również w kategorii Wiecznie Młodzi. Nagroda w formie grantu powędrowała bowiem do Lecha Flaczyńskiego na realizację wyprawy na Makalu.

 

Na imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć stoiska GÓR! Ruch panował niemały czego na pewno powodem były miedzy innymi odwiedziny wielu gwiazd zarówno tych młodych jak i nieco bardziej doświadczonych;-)


Rysiek PawłowskiKarolina Ośka i Michał CzechPiotr PustelnikKOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-05
GÓRY
 

Doposażenie zimowe GOPR: akcja crowdfundingowa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-27
GÓRY
 

Pik Wiernyj – tym razem słowacki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-18
GÓRY
 

X Opolski Festiwal Gór już za nami

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com