facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-08-21
 

Keb Eco-Shell – „zielona” odzież dla wymagających

„Zielona” tkanina Eco-Shell opracowana przez markę Fjällräven z pewnością zainteresuje miłośników górskich wycieczek, którzy jak nikt inny potrafią docenić piękno przyrody. Ten wiatro- i wodoodporny materiał został wykonany z poliestru pozyskanego z recyklingu, bez użycia fluorowęgli przy impregnacji. Cechy szczególne: odporny, wygodny i przyjazny środowisku.

Tkanina Eco-Shell wykonana została z całkowicie wiatro- i wodoszczelnego poliestru o mikroskopijnych otworach umożliwiających odprowadzanie nadmiaru ciepła podczas wędrówki. Z zewnątrz został on pokryty preparatem impregnującym nie zawierającym fluorowęgli, który sprawia, że krople deszczu spływają z tkaniny.

 

Eco-Shell został wyróżniony przez SOA (Szwedzkie Stowarzyszenie Firm Outdoorowych) nagrodą główną w kategorii Sustainability. Jury wyróżniło kurtkę Eco Trail za parametry techniczne zapewniające komfort nawet podczas deszczowych dni, ochronę przed wiatrem oraz doskonałe właściwości oddychające. Z kolei podczas targów ISPO w Monachium kurtka Keb Eco-Shell Anorak została wyróżniona nagrodą za przemyślany design i świetną technologię.

 

 

 

 

Po bardzo ciepłym lecie, nieuchronnie zbliża się czas chłodniejszy i bardziej deszczowy – jesień. By w pełni docenić uroki tej pory roku, czas najwyższy pomyśleć o wodo- i wiatroodpornej kurtce. Przy jej doborze eksperci oraz organizacje ekologiczne zwracają uwagę, by analizować nie tylko parametry techniczne, ale także ekologiczność. „Zielona” tkanina Eco-Shell stosowana w najbardziej zaawansowanej technicznie linii serii ubrań Keb marki Fjällräven łączy wszystkie wymogi kurtki XXI wieku.

 

Keb Eco-Shell to wodoodporny, oddychający i wytrzymały materiał typu hardshell niezależny od fluorokarbonowej impregnacji. 3-warstwowa, elastyczna tkanina wykonana jest z odzyskiwanego w procesie recyklingu poliestru. Co więcej, emisja wszystkich szkodliwych gazów powstałych podczas produkcji i transportu jest kompensowana w procesie off-setu.

 

Wodoodporna membrana umieszczona w środku zatrzymuje molekuły wody dostające się do środka z zewnątrz, jednocześnie odprowadzając wilgoć wytwarzaną przez ciało do górnej warstwy materiału, gdzie wysycha. Warstwa zewnętrzna została pokryta preparatem impregnującym niezawierającym związków fluorokarbonu, który sprawia, że krople deszczu spływają z tkaniny.

 

W nadchodzącym sezonie linia Keb Eco Shell składa się z trzech kurtek i dwóch par spodni przeznaczonych zarówno dla kobiet i mężczyzn. Wszystkie wzory są dobrze przemyślane i gwarantują doskonałe dopasowanie oraz lekkość, zapewniając niezawodną ochronę przed żywiołami.Keb Eco - Shell Anorak 

Materiał: EcoShell  3-layer Stretch:

Kolory:  Autum Leaf, Black, Dark Olive
Keb Eco - Shell Parka

Materiał: EcoShell  3-layer Stretch:

Kolory:  Autum Leaf, Black, Dark Olive
 

Keb Eco - Shell Jacket

Materiał: EcoShell  3-layer Stretch:

Kolory:  Autum Leaf, Black, Dark Olive
Keb Eco - Shell Trousers

Materiał: EcoShell  3-layer Stretch

Kolory:  Autum Leaf, Black, Dark Olive
Keb Eco - Shell Bib Trousers

Materiał: EcoShell  3-layer Stretch 

Kolory:  Black, Dark Olive
materiały prasowe


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com