facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Katarzyna Solińska i Krzysztof Bodurka dołączą do Salomon Suunto Team! Bartosz Gorczyca ambasadorem marki Salomon

Kasia Solińska - tegoroczna Mistrzyni Polski w biegach górskich na dystansie Ultra oraz Krzysztof Bodurka - aktualny Mistrz Polski Skyrunningu na dystansie Sky dołączą do zespołu Salomon Suunto. Prezentacja zawodników miała miejsce w niedzielę podczas Festiwalu Biegowego – największej biegowej imprezie w Polsce odbywającej się corocznie w Krynicy-Zdroju. Nowi zawodnicy dołączą do SST z początkiem stycznia 2020 roku.

Salomon Suunto Team - od lewej: Piotr Hercog, Natalia Tomasiak, Bartłomiej Przedwojewski, Magdalena Łączak, Paweł Dybek; fot. salomonrunning.pl

 

Salomon Suunto Team to amatorska drużyna sportowa, która została stworzona w 2008 roku na bazie zespołu rywalizującego we wcześniejszych latach w zawodach Adventura Race – Rajdach Przygodowych. Obecnie w skład zespołu wchodzi 5 osób: Piotr Hercog, który jako jedyny został z zespołu AR, Magdalena Łączak i Paweł Dybek – w zespole od 2013 roku, Natalia Tomasiak, która startuje w barwach Salomon Suunto od 2016 oraz Bartłomiej Przedwojewski związany z teamem Salomona od sierpnia 2017 roku.

 

Salomon Suunto Poland Team to dziś jedna z najmocniejszych drużyn w środowisku biegów górskich nie tylko w Polsce, ale i na Europie. Zawodnicy SST należą do ścisłej europejskiej czołówki biegaczy. Startowali w wielu najbardziej prestiżowych i wymagających zawodach na świecie wygrywając czy zajmując miejsce w czołówce. Do najważniejszych sukcesów Teamu w ostatnich latach możemy zaliczyć: wygrane w Ice Baikal Marathon, Ultra Fiord, Transgrancanarii, Monte Rosa Skymarathon, medale Mistrzostw Świata i Europy w Skyrunningu, czołowe miejsca w Pucharach Świata Skyrunning, kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach, miejsca na podium w prestiżowej Golden Trail Series.

 

O komentarz w sprawie nowych zawodników poprosiliśmy Przemysława Ząbeckiego – Community Managera Amer Sports Polska, odpowiedzialnego między innymi za Salomon Suunto Team:

 

"Bardzo się cieszymy, że Kasia i Krzysiek zdecydowali się do nas dołączyć. Widzimy jak dynamicznie rozwijają się biegi górskie w naszym kraju i my również zdecydowaliśmy się powiększyć nasz zespół. Kasia i Krzysiek to bardzo pozytywne osobowości i nie mamy żadnych wątpliwości, że świetnie wkomponują się w team.


Zawodnicy naszego zespołu odnoszą coraz większe sukcesy za granicą i to cieszy. Chcemy jednak w kolejnych sezonach rozwijać się wraz z naszymi zawodnikami dwutorowo. Prestiżowe zagraniczne starty będziemy chcieli przeplatać startami w najważniejszych polskich imprezach. Kasia i Krzysiek z pewnością nam w tym pomogą. Obserwujemy tę dwójkę od dłuższego czasu i jesteśmy pod wrażeniem ich progresu sportowego w ostatnich dwóch sezonach. Kasia jest bardzo wszechstronną zawodniczką. Wydaje się, że najpewniej czuje się na dystansach około 60-70 km, ale jest również bardzo szybka na krótszych trasach. Krzysiek, jeśli przegrywał w tym roku w Polsce to tylko z Bartkiem Przedwojewskim. Obecność w zespole dwóch najszybszych w kraju biegaczy na dystansie około maratońskim może wyjść im tylko na dobre, tym bardziej, że  obydwaj są niezwykle pozytywnymi ludźmi. Poza tym Kasia i Krzysiek dają nam jeszcze większą możliwość biegania w zespołach, a taka formuła rywalizacji jest również interesująca. ;-) 


Współpraca z Bartkiem Gorczycą, który został naszym Ambasadorem to dla nas przyjemność. Wiemy, że Bartek lubi biegać w naszym sprzęcie, a my cieszymy się, że będziemy mieli okazję wspierać zawodnika, który pomału wyrasta na numer jeden polskiego ultra. Powoli wchodzi w najlepszy dla ultrasa wiek i jesteśmy przekonani, że wkrótce zacznie być bardzo zauważalny w Europie. Chcemy budować tę historię wspólnie. Wszystkim witamy na pokładzie”

 

Katarzyna Solińska


Kasia Solińska, pochodząca z Beskidu Niskiego swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła w podstawówce od biegów na krótkich dystansach. W latach 2003-2007 była członkiem klubu sportowego KKB MOSiR Krosno trenując pod okiem Adama Przybysza. Trenowała głównie na bieżni, a jej docelowymi dystansami były 600 m i 400 m. Kolejne lata to okres kiedy jej droga ze sportem nieco się rozchodzi. Co prawda okres studiów i pracy zawodowej jest przeplatany zabawą w bieganie, ale jest to tylko odskocznia od codziennych obowiązków.  Do regularnego biegania, Kasia wraca 3 lata temu, kiedy podejmuje decyzje o przebiegnięciu maratonu. Pokonanie królewskiego dystansu dało jej mnóstwo motywacji. Przyjaciele namawiają ją na bieganie po górach. Po pierwszym starcie okazuje się że znalazła nową pasję.

 

Katarzyna Solińska; fot. arch. własne zawodniczki

 

Od roku 2016 ściga się w górach. Wśród jej najważniejszych osiągnięć wymienić należy: zwycięstwa w najbardziej prestiżowych festiwalach biegowych w Polsce: DFBG, Łemkowynie, Festiwalu Biegowym czy wiele medali Mistrzostw Polski w biegach górskich. W 2019 roku została Mistrzynią Polski w biegach górskich na dystansie Ultra, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Trailu. Za granicą zwyciężyła między innymi maraton Transgrancanaria oraz Monte Rosa Skymarathon (w parze z Natalią Tomasiak).

 

Krzysztof Bodurka


Zanim na dobre wciągnął go świat biegów górskich, jako nastolatek biegał po boisku piłkarskim. Los pokierował go jednak w zupełnie innym kierunku i realizacji sportowych marzeń zaczął szukać w dyscyplinie, w której ostatecznie zakochał się bez reszty. Chociaż jego przygoda z bieganiem zaczęła się w 2011 roku w uczelnianej sekcji lekkoatletycznej, pierwszy poważny sezon zanotował pięć lat później. To właśnie w 2016 roku wszedł na profesjonalną sportową drogę, którą dzięki wrodzonej pracowitości i niegasnącej ambicji do bycia najlepszym przemierza do dziś, mogąc pochwalić się 12 medalami mistrzostw kraju, w tym kilkoma tytułami mistrza Polski. Jest aktualnym Mistrzem Polski w Skyrunningu oraz srebrnym medalistą w Długodystansowym Biegu Górskim. Reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej oraz starty w koszulce z orzełkiem na piersi były i są nadal największą nagrodą za trud wkładany w codzienną pracę na treningach.

 

Krzysztof Bodurka; fot. Jacek Deneka

 

Do biegania podchodzi w pełni profesjonalnie. Jest licencjonowanym instruktorem lekkiej atletyki PZLA, posiada kilka certyfikatów, dzięki którym może lepiej podchodzić do pracy z dziećmi w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego z ramienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wciąż uzupełnia swoją wiedzę na studiach kierunkowych na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

 

Bartosz Gorczyca


Pochodzi z małej miejscowości Skołyszyn na Podkarpaciu. Pierwsze kroki w sporcie stawiał po ukończeniu gimnazjum. Treningi odbywał w okolicznym klubie ULKS Technik Trzcinica pod okiem trenera Tomasza Wojtasa, który dostrzegł jego zdolności podczas wojewódzkiej Gimnazjady, gdzie wygrał bieg na 1000 m. Później ukierunkował się na swoją koronną dyscyplinę 3000 m z przeszkodami, co pozwoliło mu zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Los, a także jego dalsze wybory pokierowały go na coraz dłuższe dystanse.

 

Bartosz Gorczyca; fot. arch. własne zawodnika

 

Reprezentant kadry narodowej w biegach górskich i multimedalista Mistrzostw Polski. Zwycięzca najważniejszych krajowych biegów górskich oraz ultra takich jak: Bieg Ultra Granią Tatr, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bieg 7 Dolin, Łemkowyna Ultra Trail, Ultramaraton Bieszczadzki i wiele innych.

 

Tekst: Salomonrunning.pl

Foto: archiwa własne zawodników, Jacek Deneka

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com