facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-01-30
 

Kasprowy Speed Ski - kolejna szansa na pobicie historycznego rekordu!

Ponad 180 km/h – taką prędkość będzie próbował osiągnąć wielokrotny medalista, Dariusz Duda, zjeżdżając na nartach z Kasprowego Wierchu. Jeśli się uda, pobije rekord Polski z 1979 r. – To niepowtarzalna szansa, by przejść do historii narciarstwa – mówi Dariusz Duda. Organizatorami wydarzenia Kasprowy Speed Ski są Polskie Koleje Linowe i sponsorzy, m.in. firma Rossignol.

Dotychczasowy rekord Polski w prędkości zjazdu na nartach w Tatrach wynoszący nieznacznie ponad 180 km/h należy do Jacka Niklińskiego - został osiągnięty w 1979 r. W 2013 r. z inicjatywy Polskich Kolei Linowych próbę jego pobicia podjął Jędrzej Dobrowolski, uzyskując prędkość 160 km/h. 18 marca 2017 r. możliwość pobicia rekordu, utrzymującego się od ponad 38 lat,otrzyma kolejny śmiałek.


Dariusz Duda - Kasprowy Speed Ski

Dariusz Duda

 

- Cieszę się, że Polskie Koleje Linowe już po raz drugi umożliwiły zorganizowanie tak wyjątkowego wydarzenia. Próba poprawienia rekordu Jacka Niklińskiego to niepowtarzalna szansa na przejście do historii narciarstwa – mówi Dariusz Duda, wielokrotny uczestnik Pucharu Świata w narciarstwie szybkim Speed Masters.

 

Spektakularnemu zjazdowi Trasą Goryczkową będą towarzyszyć zawody dla amatorów, którzy chcieliby sprawdzić swoje możliwości na Kasprowym Wierchu. Rywalizacja będzie przebiegała we wspaniałej, sportowej atmosferze.

 

- Kasprowy Wierch zajmuje bardzo ważne miejsce w historii polskich sportów zimowych, dlatego też chętnie włączamy się w organizację wydarzeń nawiązujących do historycznych wyczynów. Kasprowy Speed Ski to kolejna okazja, obok zawodów No Limit Kasprowy, która pozwala przypomnieć spuściznę wybitnych narciarzy, wspierając jednocześnie promocję współczesnych, ambitnych sportowców, przesuwających kolejne granice w polskich sportach zimowych. Tego rodzaju rekord Polski może zostać pobity wyłącznie na Kasprowym Wierchu, stąd nasze zaangażowanie – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

 

Dariusz Duda jest dwukrotnym medalistą RedBull „Zjazd na Krechę", wielokrotnym uczestnikiem Pucharu Świata w narciarstwie szybkim Speed Masters, a także rekordzistą Polski w kategorii Speed Downhill. Jego dotychczasowy rekord prędkości, osiągnięty podczas zjazdów innych niż KSS to ponad 192 km/h.

Alpejskie warunki czynią Kasprowy Wierch świetnym miejscem nie tylko do organizacji zawodów o wyjątkowym charakterze. „Święta góra narciarzy” jest bardzo często wybierana przez zawodowych narciarzy jako miejsce treningów, swoje umiejętności ćwiczą tu m.in. Andrzej Bargiel, Jędrzej Dobrowolski czy Jerzy Płonka. W zeszłym roku w ośrodku PKL gościł także Henrik Kristoffersen, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów oraz brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich.


Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

 

Zapraszamy do kontaktu:

 

Luiza Rosłon

media@pkl.pl

512 643 009


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com