facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-10-03
 

Karkonoskie Dni Lajtowe - program

W dniach od 14 do 16 listopada 2014 r. odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się jubileuszowa piętnasta edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski.

 

 

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej. Do tej pory gośćmi Dni Lajtowych byli wspinacze z najwyższych półek, tacy jak Reinhold Messner, Simone Moro, Silvio Mondinelli, Edurne Pasaban, Denis Urubko czy David Lama. Z Polski imprezę odwiedzili m.in. nasza czołowa himalaistka Kinga BaranowskaAnna Czerwińska, Alek Lwow, Adam Bielecki czy Wojtek Kukuczka

 

W piątkowe popołudnie, tuż po uroczystym otwarciu festiwalu, zapraszamy na pokaz filmów górskich. Następnie Jagoda Podkowska, dietetyk sportowy, opowie nam, w jaki sposób należy odżywiać się w górach oraz jakich zasad przy tym przestrzegać, aby możliwie maksymalizować osiągnięcie wyznaczonego sobie górskiego celu. A na koniec dnia Denis Urubko zrelacjonuje nam przebieg swojej tegorocznej wyprawy na trzecią górę świata, czyli Kanczendzongę. 


Sobotnie przedpołudnie rozpoczniemy od pokazów przygotowanych przez naszych klubowych kolegów, zawierających m.in. relacje z ich niezapomnianych wypraw w najwyższe góry świata jak np. tegoroczne wejście Iwony Zadarnowskiej na Mount Everest. Tuż po niej Danuta Piotrowska przeniesie nas w czasie o kilkadziesiąt lat, wspominając swojego męża Tadeusza i jego wspaniałą działalność wysokogórską. Następnie czeka nas prezentacja Agnieszki Bieleckiej o swojej letniej wyprawie na Broad Peak, a tuż po niej pojawi się Alexander Ruchkin, rosyjski wspinacz, którego górskiego dossier niejednego przyprawiłoby o wypieki na policzkach. Nasz kolejny gość Jon Griffith nie tylko opowie nam o swoich największych wspinaczkach, ale i pokaże zapierające dech w piersiach górskie fotografie, których wykonywanie jest jego chlebem powszednim. Sobotni wieczór domknie wręczenie po raz drugi w historii festiwalu nagrody Primus Inter Pares za wybitne osiągnięcia, które na stałe wpisały się do historii światowego alpinizmu.

Trzeciego dnia na festiwalowej scenie na początek zobaczymy Karima Hayata z Pakistanu, który opowie o swoim „domu”, czyli przepięknym Karakorum. Następnie Marcin Kaczkan zda nam relację z tegorocznej - zakończonej sukcesem - wyprawy na K2. A na zakończenie górskich prelekcji usłyszymy gościa, na którego wszyscy czekamy, czyli Krzysztofa Wielickiego. Natomiast festiwal zakończy popołudniowy pokaz filmów górskich. 

 

Wszystkich miłośników górskich wędrówek gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem!

 

Polski Klub Alpejski jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowym, istniejącym od 2000 roku. Do głównych celów klubu należą: popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie oraz krzewienie kultury górskiej w społeczeństwie. Członkowie PKA mają na koncie ponad 100 wypraw na pięciu kontynentach m.in. w takich pasmach górskich jak: Himalaje, Tien Shan, Pamir, Atlas Wysoki, Andy, Kaukaz, Góry Elbrus oraz Alpy.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com