facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Kamil Ferenc podbija USA

Wspinaczkowa podróż po Ameryce Północnej to marzenie wielu z nas. Ostatnio to marzenie zrealizował zawodnik krakowskiej Korony Kamil Ferenc (Scarpa Team Polska, MotionLab, KS Korona)

Southern Smoke 8c+ (fot. Kasia Berbeka)

 

Ostre wspinanie Kamil rozpoczął w Red River Gorge, gdzie błyskawicznie, bo w trzecie próbie uporał się z klasykiem Southern Smoke 8c+.

 

„Niby każdy ruch z miejsca wydawał się łatwy, na każdym chwycie mogłem zamagnezjować, ale w momencie gdy połączyłem wszystkie ruchy w całość zrobiło się bardzo wydymkowo!” - relacjonuje Kamil - „Kolejna cegiełka do wzrostu formy. Na dodatek padło jeszcze 3x8a+, 2x8a OS.”

 

 

Kolejne dni to mocny wspin bez znajomości. Pada Transworld Depravity 8b+, Last of the Bohicans 8b, Take That, Katie Brown 8a. Wszytko w szlachetnym stylu on-sight. Po rozwspinaniu się w stylu OS, tuż przed wyjazdem z Kentucky, Kamil zdążył zatopować jeszcze na Golden Ticket 8c+, Lucifer 8c+ i Thanatopsis 8c.

 

 

Lucifer 8c+ (fot. Kasia Berbeka)

 

„Ze złotym biletem w ręce odliczam ostatnie dni wspinaczkowe przed wyjazdem z Red.” - komentuje Kamil tuż po przejściu Golden Ticket - „Bardzo cieszy mnie to przejście bo udało się znaleźć siłę i przede wszystkim motywację w trzeciej próbie dnia gdzie tak naprawdę zastanawiałem się już czy nie odpuścić, kalkulując jak to będzie po reście na dodatek stresując się coraz mniejszą ilością czasu. Na szczęście dobra wspinka z luźną, zmotywowaną głową dała spokój i radość”

 

 

Po mocnym wspinaniu z liną oraz obowiązkowym zwiedzaniu przyszła kolej na bulderki. Już podczas pierwszych dni w Bishop pada Kill on Sight 8A+, Dance the Night Away 8A, Bubba Butt Buster 8A, Acid Wash Right 7C, Gleaner sit 7C.

 

 

 

Kamil Ferenc po zatopowaniu bardzo wysokiego North of Center V11 (8A) Buttermilks (fot. Kasia Berbeka)

 

 

„Kilka kolejnych pięknych dni za nami, bez wątpienia ogromną zaletą Bishop jest to że od ponad tygodnia codziennie budzi nas słońce. Z samym wspinaniem radzę sobie różnie, na krótkich siłowych balderach zwyczajnie brakuje mi przygotowania fizycznego i szpona - drugi miesiąc bez Koronki robi swoje. Co pewien czas odnajduję jednak przystawki na których trzeba wytrzymać ciąg średniej trudności ruchów gdzie wydyma z Red sprawdza się idealnie.”

 

Do końca pobytu Kamil zdążył wciągnąć jeszcze między innymi na North of Center V11 (8A), The Aquarium V12 (8A+), Beefy Geco V11 (8A), Haroun & the Sea of Stories V11 i Xavier's roof V11 FL.

 

 

 

 

Źródło: FB

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com