facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-03-29
 

Kamik - wytrzymałe buty dla mężczyzn z outdoorowym zacięciem

Mimo zmiennej i kapryśnej pogody, wciąż z dużą ilością chłodnych dni, w branży outdoor wyraźnie daje się wyczuć czas odwilży. Z półek sklepów znikają produkty stricte zimowe, w miejsce których zaczynają pojawiać się kolekcje wiosenno - letnie. Dotyczy to również obuwia, zwłaszcza miejskich śniegowców. Plenerowe eskapady rządzą się jednak swoimi prawami. Warto wykorzystać okres wyprzedaży, aby w dobrej cenie zakupić uniwersalne obuwie, które przyniesie uciechę zwłaszcza fanom outdoorowych , aktywności w chłodniejszych rejonach globu. Rolę tą świetnie spełnia obuwie Kamika - eksperta w dziedzinie nieszablonowych technologii.

Na swoją legendę firma z kanadyjskiego Quebecu zasłużyła nieprzypadkowo. Niemal 120 lat na rynku, naznaczonych wprowadzaniem kolejnych innowacji, często wyprzedzających swoje czasy. Z drugiej strony niezwykły szacunek do otoczenia, w którym Genfoot Inc - właściciel Kamika - funkcjonuje. Szacunek rozumiany nie tylko w kontekście troski o środowisko naturalne, ale również ze względu na czerpanie z lokalnego potencjału - zarówno w kontekście zatrudniania miejscowych, jak i w zakupie materiałów produkcyjnych od lokalnych dostawców. Wreszcie fakt, iż ponad 70% produkcji powstaje na miejscu, w Kanadzie, nie na azjatyckich rynkach z tanią siłą roboczą. Innowacyjność i szacunek dla tradycji - dwie, niby odległe od siebie płaszczyzny, tak bliskie jednak sobie w kontekście filozofii twórców marki. 

 

Teoria brzmi pięknie - spore grono fanów wśród męskiej części populacji Kamik zawdzięcza jednak praktycznym możliwościom, jakie oferują produkty. Z tych dostępnych w Polsce warto wyróżnić dwa modele.

 

 

 

Nationplus jest kluczowym modelem uniwersalnego, męskiego buta przeznaczonego do użytku stricte  outdoorowego - w Polsce głównie zimą, w chłodniejszych rejonach globu - nawet całorocznie. Łączy w sobie wytrzymałość opartą na doskonałej konstrukcji z eleganckim designem i stabilną podeszwą. Nowoczesna technologia produkcyjna z zastosowaniem ruchomej wkładki izolacyjnej, bazującej na mikrowłóknach 3M™ Thinsulate™, zapewnia dużą oddychalność i ciepło w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, w tym nawet przy temperaturze -40°C! Oparta na technologii Seam-Sealed, uszczelniona na szwach konstrukcja odpowiada za odprowadzanie wilgoci i sprawia, że but jest wodoodporny. Przyczepność do podłoża gwarantuje wykonana z syntetycznego kauczuku antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna Seam Sealed. Z kolei podeszwa wewnętrzna wykonana jest ze specjalnej pianki, dzięki czemu dobrze sprawdza się w roli izolatora i świetnie amortyzuje nogę w czasie ruchu. Dodatkową stabilizację kończyny zapewnia wykonane ze stali nierdzewnej łączenie sznurowadeł, umocowane na cholewce ze skóry wodoodpornej.

 

 

 

Hunter jest flagowym modelem uniwersalnego, męskiego kalosza, który sprawdzi się zarówno w zimie, jak i w czasie cieplejszych miesięcy. Stworzony został z myślą o pasjonatach pieszych wędrówek w warunkach podmokłego terenu oraz spacerów po lesie. Uciechę z niego będą mieli również wędkarze, myśliwi czy nawet pracownicy gospodarstw rolnych.  Dzięki wykonaniu warstwy zewnętrznej z syntetycznego kauczuku Hunter jest wodoodporny. Ciepło w środku zapewnia podwójna konstrukcja, oparta na zastosowaniu ruchomej, 8 mm, polipropylenowej okładziny wewnętrznej - Thermal Guard Liner, w 100% wykonanej z surowców wtórnych. Specjalna, uszczelniona konstrukcja odpowiada za odprowadzanie wilgoci i sprawia, że noga nie jest podatna na gromadzenie się potu. Górna część buta, dzięki zastosowaniu ręcznie regulowanej, nylonowej ściągawki, chroni nogę poniżej kolana. Przyczepność do podłoża gwarantuje wykonana z syntetycznego kauczuku antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna Explorer. 
KAMIK jest kanadyjską marką z niemal 120-letnią tradycją, oferującą obuwie dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jej portfolio obejmuje zarówno specjalistyczne buty outdoorowe, eleganckie obuwie miejskie, jak również kalosze i sandały. Pełna linia produktów z grupy outdoor i lifestyle gwarantuje użytkownikom komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz ochronę w najbardziej skrajnych warunkach. Możliwe jest to dzięki bazowaniu na najlepszych jakościowo, lokalnych materiałach, stosowanych z wykorzystaniem stale rozwijanych technologii produkcyjnych - również autorskich. Aktualnie Kamik obecny jest w niemal 50 krajach na całym świecie, w tym - od 2011 roku - również w Polsce. 

Więcej informacji na http://www.kamik.com. 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com