facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-02
 

„Kajakiem przez życie” – premiera filmu Jerzego Porębskiego

Akademicki Klub Turystyki Kajakowej „Bystrze” Kajakowe Koło Sportowe AGH zaprasza na premierę filmu Jerzego Porębskiego pt. „Kajakiem przez życie”. Wydarzenie będzie mieć miejsce 2 kwietnia 2016 roku o godz. 17:00 w Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej.

 

 

„Kajakiem przez życie” to opowieść o uporze, przezwyciężaniu przeszkód i determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu kolejnych pokoleń członków Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej Bystrze AGH z Krakowa.

 

Przez ponad cztery dekady Bystrzacy zapisali kilka kart historii eksploracji rzek górskich. W świecie znani są ze spektakularnych wypraw na dziesiątki rzek niemal wszystkich kontynentów. Colca, Amazonka, Źródła Nilu, Colorado, rzeki Himalajów i Australii, trudne rzeki Europy – to ich znaki firmowe.

 

Na co dzień prowadzą szkolenia, organizują zawody i dziesiątki spływów. Ich osiągnięcia są wynikiem ogromnego zaangażowania, kompetencji i współpracy w wyjątkowej atmosferze, jaką tworzą związani z Bystrzem ludzie. Przekazując wiedzę i doświadczenie, zarażając swoją pasją przyczynili się do rozwoju górskiej turystyki kajakowej w Polsce.

 

Reżyser Jerzy Porębski pokazuje w filmie, na czym polega fenomen krakowskiego klubu. Tłumaczy skąd wzięły się jego sukcesy, przybliża nieznane – obok tych znanych – światowe osiągnięcia. Z barwnych opowieści, oprócz pasji i radości z realizacji kolejnych celów, przebija przekazywana z pokolenia na pokolenie wiara i przeświadczenie, że upór i determinacja pozwalają osiągać to, co nieosiągalne. 

 

Film powstał dzięki zbiórce funduszy wśród członków i sympatyków klubu Bystrze oraz wsparciu AGH, Q-Graf i Canoandes, Inc.
źródło: agh.edu.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-10-21
WYDARZENIA
 

Opolski Festiwal Gór po raz jedenasty

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-20
WYDARZENIA
 

Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-11
WYDARZENIA
 

Jubileuszowe 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-28
WYDARZENIA
 

XI Opolski Festiwal Gór

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-21
WYDARZENIA
 

Jack Wolfskin Lądek Film Tour

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com