facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-08
 

K2 Team Expedition pokonana przez pogodę

Anna Czerwińska i Dariusz Załuski, uczestnicy wyprawy na drugi co do wielkości szczyt Ziemi – K2 szczęśliwie wrócili do Polski.


Ania walczy ze złą pogodąAnna Czerwińska i Dariusz Załuski, uczestnicy wyprawy na drugi co do wielkości szczyt Ziemi – K2 szczęśliwie wrócili do Polski. Z powodu złej pogody K2 Team Expedition nie udało się zdobyć szczytu. W tym roku, żadna ekipa nie zaszła tak daleko jak Polacy.

Ekipa K2 Team Expedition spotkała się na konferencji prasowej 5 września 2005 roku. Do Joanny Kowalczewskiej i Leszka Cichego, którzy w lipcu wrócili z wyprawy dołączyli: Anna Czerwińska i Dariusz Załuski.

Leszek osłania się przed wiatrem

Huragan wiejący powyżej 7000 m, zagrożenie lawinowe i brak szans na poprawę warunków pogody przesądziły o powrocie do kraju. W tym roku było 81 wypraw, ale K2 pozostaje niezdobyty. Pogoda pokrzyżowała plany m.in. Polakom, Japończykom, Czechom, Norwegom, Amerykanom, Węgrom i Bułgarom.

- Na złą pogodę na K2 nikt jeszcze nie znalazł rady. Jeśli działamy w górach rozsądnie, to nagrodą jest szansa na kolejną próbę – mówi Anna Czerwińska.

Bergson – producent sprzętu i odzieży outdoor ubrał i wyposażył członków wyprawy na K2. Część produktów: namioty i śpiwory zabrała lawina. Udało się uratować m.in. kurtki i kombinezony, które celująco sprawdziły się w tak trudnych warunkach.

Informacja prasowa, dn. 7 września 2005 roku

(kb)Bergson sponsorem wyprawy na K2


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com