facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-03
 

Już w ten weekend moc atrakcji w Blokoblisko!

II Edycja zawodów boulderowych Blokoblisko Contest 2015 już w najbliższy weekend 7 i 8 marca w Kaliszu. Dwa dni nakręcania przez Francuskich routsetterów: Blozone, Manu Cornu, Elsa Ponzo, Yann Laboulange. Najlepsza Polsko- Francuska ekipa i nietypowe boulderowe problemy z Europy. Trudności problemów: od 4a do 7c+/8a.  Na uczestników czekają unikalne chwyty i struktury, których nie sposób znaleźć na żadnej innej ściance wspinaczkowej w Polsce a z którymi zmagają się najlepsi wspinacze na pucharze świata. Trudności problemów: od 4a do 7c+/8a. Zdecydowaną nowością będzie Jump konkurs, w którym każdy może wziąć udział. Przewidziane nagrody pieniężne. Najwyższy skok w Jump konkursie za 150zł. Do zgarnięcia łącznie 3200zł. 

Każdy kto zostanie do niedzieli, będzie mógł spróbować swoich sił w problemach półfinałowych przez dwie godziny po starcie półfinalistów. 

Z soboty na niedzielę można za darmo nocować w Blokoblisko wersja biwakowa – mata, śpiwór. Dostępne prysznice, toalety. Odpłatnie w recepcji napoje, batony i inne pyszności.

Rejestracja i szczegóły na http://kasp.pl/ Na oficjalnej stronie KASPu znajdziecie również jego cały program.To nie koniec atrakcji. 

 

W tym samym czasie i miejscu odbędzie się Kaliski Azymut Spotkania Podróżnicze. Gdzie  będzie można dowiedzieć się m.in. :

Co leży na dnie najgłębszej jaskini świata?

Kto posiada niezwykłą moc ujarzmiania demonów?

Co sprawia, że ludzie balansują na granicy ryzyka?
Poznać podróżników, sportowców, ludzi gór, wody i lasu, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, emocjami oraz dokumentacją z wypraw. Przewidziane całe dwa dni prelekcji o nietypowej tematyce przygód, wypraw, gór, podróżowania, dokonań sportowych. Trzy niezwykłe filmy. Pierwszy opowiada o młodym człowieku dążącym do celu mimo wszelkich przeciwności. Drugi prezentuje niezwykłą kulturę  himalajskich szamanów i wędrownych aktorów religijnych. Oba filmy zrealizowane przez kaliszan. Trzeci przyjedzie do nas z Łodzi – porusza problemy społeczności Inwitów z Północy Kanady, Nunavutu.

Pierwszy raz w Kaliszu odbędzie się pokaz highline (chodzenie po linie na dużych wysokościach) oraz slackline, prowadzony przez polską elitę tego sportu. Będzie można z nimi spróbować swoich sił na warsztatach. Nie zabraknie innych aktywności takich jak: pokaz hula hop, aerial dance, sundao- technika oddychania, fire show. KASP to raj dla miłośników slajdów. Przewidziany konkurs fotograficzny i wystawa z podróży do Indii oraz ze Spitsbergen. Ponadto degustacja doskonałej indyjskiej masala chai, ciasto marchewkowe, stoisko z finezyjnymi sportowymi ubraniami kobiecymi Second you oraz kiermasz z indyjsko-nepalskimi towarami.

Spotkania Podróżnicze skierowane dla wszystkich. Bezpłatne wejście. 

 

Program w grafiku i układ pomieszczeń biorących udział w obu wydarzeniach:

Serdecznie zapraszamy.

Blokoblisko team

 

Sponsorzy: 

- ArtLine

- eXpression holds

- E-climbingshop

- Foton

- Runotex

- T-wall

- Second you

- Friction

- Gatowalls

 

Partnerzy oraz patroni medialni:

- wspinanie.pl

- goryonline.com

- cotucotam.pl

- climb.pl

- bouldering.pl

- brytan.com.pl

- Miasto Kalisz

- calisia.pl

 

 

 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-01-04
GÓRY
 

Zimowe początki

Komentuj 0
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentuj 0
Kinga
 
2023-09-14
FOTO-VIDEO
 

James Pearson i Bon Voyage

Komentuj 0
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com