facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-25
 

Jura Maraton 2008 - rowerem szlakiem "Orlich Gniazd"

Wraz z początkiem lata, 28 czerwca,  po raz drugi miłośnicy rowerów górskich ustawią się na starcie Super Maratonu Rowerowego „Jura Maraton”.


Jakim środkiem transportu najlepiej przebyć trasę między Krakowem a Częstochową? Samochodem? Pociągiem? Autobusem? A może… rowerem?Wraz z początkiem lata, 28 czerwca,  po raz drugi miłośnicy rowerów górskich ustawią się na starcie Super Maratonu Rowerowego „Jura Maraton”. Zawodnicy wspólnie pokonają trasę prowadzącą z Krakowa do mety znajdującej się na Starym Rynku w Częstochowie. Właściciele „górali” będą mieli okazję zmierzyć się z przepiękną trasą Jurajskiego Szlaku Rowerowego „Orlich Gniazd”. Czasu na podziwianie uroków tego zakątka Polski będą mieli wiele, gdyż odcinek na którym będą się zmagać liczy aż 190 km. 

W zeszłorocznej edycji maratonu wzięło udział 270 uczestników. W tym roku liczymy, że na starcie w Krakowie stawi się ok. 400 osób – szacuje wstępnie Roman Trzmielewski, organizator imprezy. W tegorocznym maratonie w pokonaniu trasy, zawodnikom ma pomóc ekologiczny baton energetyczny Powerbread, w którego zapas miłośnicy rowerów zostaną wyposażeni przez firmę Ekoprodukt. Mamy nadzieję, że Powerbread pomoże uczestnikom maratonu w pokonaniu trasy dostarczając im niezbędnej w tym przedsięwzięciu energii – zapewnia twórca batonu, Marek Kubara – Szybka i odżywcza przekąska z pewnością pozwoli na zaoszczędzenie czasu i uzupełnienie zapasów energii, co w rezultacie powinno się przełożyć na osiągnięcie lepszych wyników.

Aby wziąć udział w maratonie wystarczy wypełnić formularz na stronie www.maratonrowerowy.pl, wybrać odpowiadającą nam kategorię oraz uiścić opłatę, która do 30 maja wynosi 85 złotych, a w późniejszym terminie 120 złotych. W założeniu Jura Maraton ma być połączeniem maratonu, MTBO i rajdów przygodowych. Zawody mają być czymś pośrednim pomiędzy klasycznymi wyścigami rowerowymi, rajdami przygodowymi oraz turystyką rowerową. Podczas Jura Maratonu wyczynowcy mają okazję się wykazać, a turyści sprawdzić się i przeżyć ciekawą przygodę na zjawiskowym szlaku „Orlich Gniazd” – zachęca Roman Trzmielewski.

2008-04-25

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com