facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-06-01
 

Jura Krakowska i Zawierciańska pod znakiem VI.6 i mocnego VI.5 (podsumowanie początku sezonu)

Na początku kwietnia Tomek Ręgwelski „Mendoza” przeszedł Wściekłe Psy VI.6/6+...


Na początku kwietnia Tomek Ręgwelski „Mendoza” przeszedł Wściekłe Psy VI.6/6+. Jest to prawdopodobnie czwarte przejście. Ta niesłusznie zapomniana droga, przecinająca prawą część Filara Wyklętych w Podlesicach, oferuje estetyczne wspinanie o bulderowym charakterze.

Sebastian Wutke poprowadził Turka w Łazience na Turni Długosza w Kobylanach. Droga ma „oficjalną” wycenę VI.6+. Sebastian uważa jednak, że Turek zasługuje na solidną notę VI.6, ale nie przekracza tak opisywanych trudności.

Przemek Mizera poprowadził Pasję Życia VI.6 na Wysokiej Płycie w Dolinie Kobylańskiej oraz Kaplicę Przyjacielu VI.5+ na Turni Długosza.

Wracający do świetnej formy Rafał Porębski zapisał na swoje konto wartościowy flesz. Pokonał w tym stylu Blitzkrieg VI.5 w Mirowie.

Adam „Baby-G” Mach doniósł o kolejnych swoich przejściach, które miały miejsce zarówno w ulubionej przez niego Mamutowej, jak i na Jurze Północnej. Do swojego imponującego wykazu przejść w Mamusi dodał Chomeiniego VI.6. W Podlesicach zaś przeszedł Wakacje z Dupami VI.6 i Rewolwery do Wynajęcia VI.5+/6  na Córkach oraz Smutne Oczy Kata VI.5/5+  na Leśnej Ścianie i Iron Maiden VI.5+ na Dziewicy.

Najbardziej znany z przejść w Jaskini Mamutowej Bogdan Rokosz rozprawił się ze sztandarową drogą na innej skale Doliny Kluczwody –  Przybyciem Pawianów VI.6 na Polniku.

Jak zwykle spory ruch panował na Murarzu II Decydujące Starcie. W ostatnim czasie dotarły do nas wieści o trzykrotnym prowadzeniu tej jednej z najpopularniejszych wspinaczek z „okolic VI.6”. Poprowadzili ją: Waldek Podhajny, Kuba Bachleda i Piotr Palka.

W Dolinie Będkowskiej Ania Sztompka dokonała kolejnego kobiecego przejścia Będkowskiego Playboya VI.5.

Marcin Tralski popisał się prawdziwym klasycznym „wspinaczkowym hattrickiem”, powtarzając w ciągu jednego dnia: Chirurgię Plastyczną VI.5+/6 (3. próba), Dewastatora Getta VI.5+ (3. próba ) oraz Podchwytliwe Problemy VI.4+/5 (2. próba) w Rzędkowicach.

5 (132) 2005

(kb)

 


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com