facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-09-11
 

Josune Bereziartu wygrała SALEWA Rock Award

Josune Bereziartu jest zwyciężczynią pierwszej edycji SALEWA Rock Award.


Hiszpańska alpinistka Josune Bereziartu jest zwyciężczynią pierwszej edycji SALEWA Rock Award. Tytuł został nadany podczas Rock Legends Night w wigilię legendarnego Arco Rock Masters. Sześcioro najlepszych sportowych alpinistów na świecie zostało nominowanych do nagrody.

Josune Bereziartu, rdzenna baskijka, została laureatką pierwszej edycji SALEWA Rock Award. 34-letnia „superkobieta” otrzymała tytuł za propagowanie etycznej i klasycznej wspinaczki. Swoim dorobkiem znacznie podniosła poprzeczkę w dziedzinie wspinaczki stając się pierwszą kobietą, która pokonała trasę o trudności 9a/9a+.

Jury stanowili dziennikarze z najsłynniejszych magazynów górskich i alpinistycznych na świecie. Nominowani do wspinaczkowych oskarów byli także Angela Eiter, Daniel Andrada, Yuji Hiravama, Chris Sharma oraz Maurizio Zanolla. Nagrody SALEWA Rock przyznawane są tylko osobom, które mają na swoim koncie wiele i to znacznych osiągnięć w dziedzinie wspinaczki. Na przykład Angela Eiter wygrała nagrodę w konkursie La Sportiva na najlepszego alpinistę, 20 letnia austiaczka zdominowała Sports Climbing World Cup w 2004/2005, zgarnęła tytuł World Champion w 2005 oraz World Games w 2005 i Rock Masters rok temu.


Więcej informacji na: www.rockmaster.com

Informacja prasowa

 

2006-09-11

informacja prasowa

(dg)

Bartek Pasiowiec
 
2018-10-30
GÓRY
 

David Lama zdobywa samotnie Luang Ri w Himalajach!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com