facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Jonas Winter pokonuje największy klasyk Arco Underground 9a

Niektórzy z cierpliwością budują piramidki trudności, sukcesywnie pokonując coraz trudniejsze drogi. Innym z kolei nie chce się czekać:-)

Jonas Winter na Underground 9a (fot. arch. JW)

 

Jonas Winter właśnie przeskoczył z trudności 8b+ od razu na 9a. Błyskawicznie uporał się bowiem z największym, trudnym klasykiem Arco czyli drogą Underground 9a:

 

„Cóż, chciałem pokonać tą drogę od czasu, kiedy pierwszy raz ją ujrzałem podczas jednej z pierwszych podróży wspinaczkowych, kiedy byłem 13-letnim grubym, małym chłopcem. Wygląda na to, że od tego czasu uzależniłem się od wspinania.

Po roku w którym głównie bulderowałem mogłem zrobić trudne miejsca całkiem łatwo od pierwszej wstawki. Spróbowałem ją, ale odpadłem dwa razy zanim doszedłem do łańcucha, byłem zbyt nabity. Musiałem zmienić mój bulderowy styl na bardziej efektywny i pamiętać o takich pomocnych rzeczach jak oddychanie. Nawet jeśli jest głównie kuta to i tak uważam że to wielka i charakterystyczna linia. Jestem zadowolony że udało mi się zrealizować to małe marzenie.”

 

 

Na codzień Jonas studiuje online, aby zapewnić trening swoim komórkom mózgowym i pamiętać o tym że jest jeszcze jakiś świat poza wspinaniem:-) Oprócz tego dorabia jako routesetter i filmowiec, choć jak sam twierdzi tylko na tyle aby w jego vanie nigdy nie zabrakło kawy.

 

 

źródło: 8a.nu

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Szymon Krupiński powtarza "Ułan Bator" 8B w Batorówku

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2020-11-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Trzecie kobiece 9b - Julia Chanourdie prowadzi "Eagle-4"!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com