facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-02-21
 

Jakie buty po nartach?

Nie, to nie jest jeszcze koniec sezonu narciarskiego (mamy nadzieję!), ale propozycja dla tych, którzy cenią sobie styl i funkcjonalność także w czasie między kolejnymi zjazdami. Wybierając się na narciarski urlop, raczej nie myślimy o innych, niż szusowanie na stoku, górskich aktywnościach. Tymczasem ośrodki narciarskie oferują często wiele ciekawych atrakcji, a na wieczorne spacery w górskiej scenerii warto się również odpowiednio przygotować. 


Bawarska marka butów Hanwag ma propozycję dla wszystkich, którzy nie chcą wybierać między funkcjonalnością a dobrym stylem – wytrzymałe buty szyte tradycyjną techniką podwójnego szwu.

 

Hanwag jest jednym z nielicznych współczesnych producentów, którzy szyją buty z wykorzystaniem tej techniki. Na czym ona polega?

 

 

 

Na początku przycina się wewnętrzną wkładkę (potocznie zwaną sercem buta, gdyż jest ona niewidoczna w skończonym produkcie), fastryguje do podeszwy, a następnie trwale łączy – to jest pierwszy szew. Wierzchnia skóra oraz wewnętrzna wyściółka buta zszywane są z krawędzią wkładki. Mimo że używa się do tego maszyny, but obracany jest ręcznie przez rzemieślnika i tylko od jego zręczności zależy, czy szef będzie równy. Po odcięciu nadmiaru materiału cholewkę zszywa się z podeszwą jeszcze raz za pomocą drugiego szwu. W niektórych modelach przed drugim szyciem dodaje się nieprzemakalny pas, aby uczynić but jeszcze bardziej wytrzymałym na wszelkie warunki atmosferyczne. Niezwykle ważne jest, żeby drugi szew przechodził przez wszystkie warstwy buta – podeszwę zewnętrzną i wewnętrzną, cholewkę oraz warstwę nieprzemakalną. Tylko w ten sposób można otrzymać ekstremalnie wytrzymały i stabilny but, który będzie służył długie lata, a przy tym miał ponadczasowy wygląd. 

Oprócz wyjątkowej trwałości, buty wykonane w technice podwójnego szwu mają jeszcze jedną zaletę – uniwersalność. Ich wygląd sprawia, że doskonale nadają się na spacer po mieście, jak i na górskim szlaku, a przy tym gwarantują bardzo dobrą przyczepność. Dla tych, którzy lubią rozwiązania „wszystko w jednym” dobrym wyborem będzie model Grünten (dostępne zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej). Jeśli zaś chcemy lżejszy but w miejskim stylu, odpowiednią opcją będzie Kofel, dostępny z niską i średniej wysokości cholewką.

 

Jak szyje się buty z podwójnym szwem? Zobacz i posłuchaj specjalisty:

 

 

 

 

Więcej modelów butów Hanwag, wykonanych w technice podwójnego szwu:

http://www.hanwag.com/products/special-editions/double-stitched

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-30
SPRZĘT
 

Odblaskowa kolekcja Reflective marki Dynafit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-15
SPRZĘT
 

Plecakowe ABC według marki Gregory

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-07
SPRZĘT
 

Helly Hansen – nowa kolekcja obuwia trailowego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-16
SPRZĘT
 

Zintegrowany system do gotowania Primus Lite+

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com