facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-09-01
 

Jak wyposażyć się na wspinaczkę w Tatrach?

Letni sezon wspinaczkowy w Tatrach nadal trwa. 


Po głowie na pewno chodzą wam ciekawe projekty do zrealizowania w naszych najpiękniejszych górach – nastał odpowiedni czas, żeby spakować szpej i ruszyć pod ścianę. Jeśli podczas sprawdzania ekwipunku znajdziecie jakieś braki, z pomocą jak zwyklerzyjdzie marka Simond.KASK CALCIT LIGHT II
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ten ultralekki, bo ważący zaledwie 250 gramów kask zapewni doskonałą ochronę głowy dzięki pochłaniającej uderzenia piance polistyrenowej. Pokrętło pomaga dopasować kask tak, by dobrze trzymał się głowy. Dwanaście odpowiednio rozmieszczonych otworów tworzących kanały wentylacyjne docenicie podczas wspinaczki w pełnym słońcu. Dodatkowe cztery zaczepy służą do stabilnego zamocowania czołówki. Mamy również możliwość zamocowania daszka.

Cena: 159,99 zł

 

UPRZĄŻ ROCK

Jeśli tylko nie jesteście Alexem Honnoldem, z pewnością przyda się wam uprząż. Lekki i bardzo uniwersalny model Rock sprawdzi się i w Tatrach, i na treningu na ściance. Pas oraz podkładki z siatki mesh 3D zapewniają lepszą wentylację, tak potrzebną podczas wspinaczki w lecie. Cztery szpejarki pomieszczą niezbędne ekspresy, taśmy i kości. Dość szerokie taśmy udowe idealnie rozkładają ciężar i zapewniają wygodę zarówno podczas wspinaczki, jak i wiszenia na stanowiskach. Waga: 420 gramów.

Cena: 199,99 zł


 

PRZYRZĄD ASEKURACYJNY TOUCAN 2
Wszechstronny przyrząd zaprojektowany został pod kątem wielowyciągówek, sprawdzi się jednak także na ściance wspinaczkowej. Umożliwia zarówno wygodną asekurację prowadzącego, jak i ściąganie drugiego z górną asekuracją prosto ze stanowiska. Odpowiedni do pojedynczych lub podwójnych lin o średnicy od 7,5 do 11 mm. Posiada funkcję umożliwiającą odblokowanie przyrządu w przypadku odpadnięcia jednego z asekurowanych wspinaczy (podczas asekuracji ze stanowiska). Waży jedynie 95 gramów.

Cena: 79,99 zł

 

 

LINA POŁÓWKOWA RAPPEL 8,6 MM

Jeśli już mamy uprząż, potrzebujemy również porządnej liny. Rappel to podwójna lina idealna na wielkościanowe przygody. Oplot z powłoką Longlife zwiększa odporność na ścieranie, brud i wodę, wydłużając tym samym jej żywotność. Parametry – waga: 46,5 g/m, liczba odpadnięć: 9, siła uderzenia: 5,4 kN, dynamiczne rozciągnięcie: 31,7%, statyczne rozciągnięcie: 12%, posuw oplotu: 0%. Pasuje do wszystkich przyrządów asekuracyjnych.

Cena: 449,99 zł

 

 

KARABINEK ZAKRĘCANY ROCKY

Jest idealny w komplecie z przyrządem Toucan 2 lub jako dodatkowy element do montażu stanowiska. To najlżejszy zakręcany karabinek w ofercie Simonda – waży zaledwie 45 gramów. Wytrzymałość: oś podłużna: 21 kN, oś poprzeczna: 8 kN, otwarty zamek: 7 kN.

Cena: 39,99 zł


 

WORECZEK NA MAGNEZJĘ HONEYCOMB
Letnią wspinaczkę ciężko wyobrazić sobie bez magnezji. Ten lekki i jednocześnie bardzo wytrzymały woreczek doskonale sprawdzi się na nasłonecznionych tatrzańskich ścianach. Dzięki wygodnemu ściągaczowi możemy z łatwością zamknąć bądź otworzyć go jedną ręką.

Cena: 59,99 zł

 

 

PLECAK ALPINISM 22B
Solidny, kompaktowy i wszechstronny – trzy słowa w pełni charakteryzują ten lekki, ważący jedynie 580 gramów plecak szturmowy. Mimo niewielkich rozmiarów, z łatwością pomieści cały wymieniony powyżej sprzęt (i oczywiście o wiele więcej). Szeroki, zapinany na zamek otwór zapewnia wygodny dostęp do wnętrza. Dodatkowe taśmy i zaczepy przydadzą się do podpięcia ekspresów, karabinków, liny, czekana, a nawet nart. Wykonany z odpornego na rozdarcia i przecieranie poliamidowego Ripstopu plecak będzie służył wam wiernie podczas wielu, nie tylko letnich sezonów w górach.

Cena: 84,99 zł

 

Powyższe produkty zatwierdzone zostały przez alpinistów i wspinaczy z zespołu Team Simond.
Znajdziecie je w sklepach Decathlon i na decathlon.pl.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com