facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Jak oddychać, by zwiększyć swoje wspinaczkowe możliwości?

Im trudniejsza jest droga, po której przyszło Ci się wspinać, tym większego znaczenia nabierają wszystkie miejsca odpoczynkowe, które możesz na niej znaleźć. Umiejętność szybkiego relaksowania się i odzyskiwania sił jest niezwykle istotna podczas wspinaczki i, jak niemal każdy element wspinaczkowej sztuki, da się ją wytrenować. Efektywne restowanie, wymaga prawidłowego oddychania, a to wbrew pozorom trudna sztuka! 

 

Musisz ją posiąść, bo w świadomym, dopasowanym do sytuacji oddechu drzemie przeokrutna moc, z której, jako ambitny wspinacz, powinineś nauczyć się korzystać!

 

Zobacz, jak Adam Ondra wykorzystuje oddech podczas przejścia najtrudniejszej drogi świata - Silence 9c:

 

 

Z dzisiejszego filmu dowiesz się czym jest oddychanie przeponowe, jak je wyćwiczyć i wykorzystać podczas wysiłku. Psycholożka sportu - Ola Piechnik pomoże Ci opanować technikę oddychania, która znacznie poprawi Twoje fizyczne możliwości, zwiększy pewność siebie i pozwoli lepiej kontrolować sytuację. Jeśli dotąd nie przywiązywałeś uwagi do tego zagadnienia - poważnie ograniczałeś swoje możliwości w skale. Mamy nadzieję, że poniższy film pomoże Ci to zmienić!

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-23
Tylko w GÓRACH
 

Test bluzy Salewa Light Micro Polarlight Fullzip Hoody

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-13
Tylko w GÓRACH
 

Rozpoczynamy 26. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com