facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-11-22
 

Jacek Kudłaty

Jeden z najlepszych i najbardziej aktywnych polskich wspinaczy sportowych, podróżnik, fotograf. Od kilku lat wybiera na mapie najbardziej egzotyczne punkty naszego globu

Jeden z najlepszych i najbardziej aktywnych polskich wspinaczy sportowych, podróżnik, fotograf. Od kilku lat wybiera na mapie najbardziej egzotyczne punkty naszego globu, w poszukiwaniu ścian pod wytyczanie trudnych, intrygujących dróg. Uczestnicząc w eksploratorskich wyprawach pod nazwą Campus Explorers, odwiedził m.in. RPA, Indie, Madagaskar, Laos, gromadząc na swoim koncie nowe, ekstremalne linie sportowe, a przy okazji pokonując onsajtem imponującą liczbę linii o trudnościach 7c-7c+.


Podczas czyszczenia chwytów na projekcie Full Moon w Chinach. Fot. Sławek Sławatecki/hybryda.pl


Plon eksploratorskiej działalności Jacka to m.in. Mus-Hashi 7c+ w marokańskim Kanionie Todra, Padre Maro 8a+ na dziewiczej turni przy przylądku Phra Nang na południu Tajlandii, Ale, baba 8a+ na Madagaskarze, Mamma Africa 8b (32 w skali australijskiej) na Main Wall w rejonie Oudtshoorn, w RPA. To właśnie Mamma Africa z 2004 roku uznana została za najtrudniejszą drogę sportową, wytyczoną przez Polaków za granicą.

W tym roku Jacek Kudłaty, wspólnie z Mateuszem Kilarskim i filmowcem Sławkiem Sławateckim działał na wapiennych turniach chińskiej prowincji Guangxi (pd. Chiny), realizując swój najnowszy projekt o bajecznej nazwie Full Moon - Polski FULL MOON w Chinach.

www.prorock.com.pl 

Goście V Krakowskiego Festiwalu Górskiego


2007-11-22

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com