facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-04
 

IX Zimowy Olimpijski Festiwal Śląsk-Beskidy 2009 (14-21 lutego, Beskidy)

W dniach od 14-21 lutego 2009 roku na terenie Szczyrku, Wisły, Cieszyna, Tych i Bielska-Białej odbędzie się IX Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Śląsk-Beskidy 2009.
W połowie lutego na Śląsk i w Beskidy przyjedzie 1600 młodych sportowców z 46 krajów Europy - dziewiąta edycja Festiwalu będzie pod tym względem rekordowa.

Przez 7 dni sportowa młodzież będzie rywalizować w 9 dyscyplinach. Dziewczęta i chłopcy powalczą o 33 komplety medali. Po raz drugi w 16-letniej historii zmagań festiwalowych o medale będą rywalizować kombinatorzy norwescy i curlerzy, po raz pierwszy od 2003 roku zostaną rozdane medale w skokach narciarskich, zaś po raz dziewiąty zostaną rozegrane konkurencje w biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim. Areny Festiwalu ulokowane są w pięciu miastach regionu, w dwóch z nich: Szczyrku i Wiśle zostaną zakwaterowani uczestnicy imprezy.

Pięć miast - gospodarzy Festiwalu jest gotowych do przyjęcia młodych sportowców z całej Europy. Główną bazą imprezy będzie Szczyrk- w tym ośrodku sportów zimowych zostanie ulokowane biuro zawodów i centrum prasowe. W Szczyrku zostaną rozegrane zawody w skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Kolejne festiwalowe miasto - Wisła będzie gościć biegaczy i biathlonistów.
W Cieszynie o medale będą walczyć łyżwiarze figurowi, w Tychach zostanie rozegrany turniej hokeja na lodzie, a Bielsko- Biała będzie areną rywalizacji specjalistów od curlingu.

Oficjalna strona Festiwalu
Program Imprezy

Źródło: beskidy24.pl
 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com