facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-03-07
 

IX Festiwal Górski Wondół Challenge zaprasza!

Jest nam bardzo miło poinformować, że kolejny raz powraca Festiwal Górski Wondół Challenge. W pierwszy weekend marca, do Szczyrku po raz dziewiąty zjadą się miłośnicy gór i aktywnego wypoczynku, którzy tłumnie odwiedzają festiwal dla niezmiennie wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu. Liczymy na to, że dziewiąta edycja trzymać się będzie dobrej tradycji bo już wiadomo, że nie zabraknie filmów, warsztatów, szkoleń oraz ciekawych prelekcji.

Fot. materiały organizatora

 

Tegoroczny festiwal rozpocznie się już w piątek popołudniu w CH Gemini Park Bielsko-Biała, gdzie Sebastian Litner zabierze Was w świat polskiego freeskiingu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć.


W Szczyrku Wondół staruje w sobotę, jako goście zapowiedzieli się wybitni polscy wspinacze: Kacper Tekieli oraz Andrzej Marcisz. Oboje opowiedzą o swoich wspinaczkowych dokonaniach z 2019 roku. Pomimo tego, że zdarza im się wspinać wspólnie na Wondole każdy z nich wystąpi soli ;) Goście będą mieli również okazję posłuchać Marka Chmielarskiego, uczestnika Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 oraz Bartosza Malinowskiego, który skończył projekt Wielki Szlak Himalajski. Swoimi historiami podzielą się też Magda Lassota, która przybliży codzienne życie bazy pod Mount Everestem oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która pokazuje, że pomimo przeciwności wytrwałość, pracowitość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować najśmielsze pomysły i zdobywać szczyty.


Fot. materiały organizatora


Dużą atrakcją zapowiada się wizyta Ireneusza Czopa, który wciela się w rolę Macieja Berbeki w filmie „Broad Peak”. Liczymy na smaczki z planu filmowego, który w dużej mierze znajdował się w iście górskich warunkach. Niewtajemniczonym przypominamy, że to pierwszy polski film, którego sceny górskie kręcone były zarówno w Karakorum na wysokości 5600m n.p.m. oraz w Alpach. Pozostając w filmowym klimacie jak zawsze w trakcie Festiwalu Górskiego Wondół Challenge zaprezentowane będą też najciekawsze filmy o tematyce górskiej, między innymi wielokrotnie nagradzane obrazy: "Ostatnia Góra" w reżyserii Darka Załuskiego oraz "Dreamland" Stanisława Berbeki, który osobiście opowie filmie i swojej pracy nad nim.


Fot. materiały organizatora


Jako że misją Festiwalu Górskiego Wondół Challenge jest krzewienie bezpiecznej turystyki górskiej chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w górach oraz pierwszej pomocy. Kolejny raz odbędą się też popularne terenowe warsztaty lawinowe prowadzone przez Sebastiana Fijaka.


Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany był Alpin Sport RMD Winter Run, który od wielu już lat cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy górskich.


Fot. materiały organizatora


Nie zabraknie też wystaw fotografii, kiermaszu ze sprzętem outdoorowym, rękodziełem i literaturą o tematyce eksploracyjnej i górskiej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali słynne już wondołowe przedszkole.


Fot. materiały organizatora


IX FESTIWAL GÓRSKI WONDÓŁ CHALLENGE


6 MARCA 2020 BIELSKO-BIAŁA START GODZ. 18.00 CH GEMINI PARK BIESKO-BIAŁA


7-8 MARCA 2020 SZCZYRK START GODZ. 9.30
CENTRUM KONGRESÓW I REKREACJI ORLE GNIAZDO
Ul. Wrzosowa 28a


Bilety dostępne w biurze festiwalu w dniu imprezy w cenie 40 zł, dzieci do lat 12 wstęp wolny.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DOSTĘPNY WKRÓTCE NA STRONIE:

 

www.wondol-challenge.pl


Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com