facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-22
 

IVBV zaczyna współpracę z Dynafitem

Ski touringowa marka DYNAFIT i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Przewodników Górskich (IFMGA, ang. International Federation of Mountain Guide Associations) podpisały na tegorocznych międzynarodowych targach ISPO pierwszą długoterminową, ekskluzywną umowę, zakładającą ścisłą współpracę w kwestii rozwoju i udoskonalania produktów marki – nart skiturowych, obuwia, wiązań oraz kasków. Przewodnicy górscy będący członkami Federacji zostaną na poziomie międzynarodowym wyposażeni w produkty marki oraz zaproszeni do udziału w różnych projektach mających na celu przeprowadzenie testów wybranych produktów.

Prezydent Federacji, Hanno Dönz oraz manager marki Dynafit ds. międzynarodowych, Benedikt Böhm podpisali na tegorocznych targach produktów sportowych ISPO w Monachium porozumienie zakładające trzyletnią współpracę. Dla obu stron, podjęcie takiego kroku wynika z wiary w korzyści płynące z synergii i wspólnych działań na rzecz partnerstwa. Priorytetami najwyższej wagi są tu innowacyjny rozwój produktowy oraz poszerzanie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie ski touringu.
 

 

Pierwszy wspólny projekt został pomyślnie ukończony już w maju 2013: DYNAFIT opracował stabilny, szeroki i niezwykle lekki model nart do free touringu “Denali”, który został dokładnie przetestowany przez IFMGA podczas ekspedycji na znajdujący się na Alasce szczyt Denali.
 
W maju 2012, trzynastu instruktorów przewodnictwa górskiego i członków IFMGA z dwunastu krajów pojechało do Ameryki Północnej, by zdobyć szczyt Denali (6,194 m/20,322 ft). Wyprawa narciarska została zorganizowana w ramach warsztatów mających na celu wspólne doszkalanie i trening na międzynarodowym poziomie. Uczestnicy wyprawy zostali wyposażeni w sprzęt skiturowy marki DYNAFIT i tym samym mogli oni przetestować model (w sprzedaży już w najbliższym sezonie zimowym) przez okres kilku tygodni i w różnych warunkach pogodowych. Pod koniec maja, wszyscy członkowie wyprawy stanęli na szczycie, a następnego dnia dokonali zjazdu lodowcem Kahiltna z powrotem do bazy.

Bazując na sukcesie pierwszego projektu, przez następne trzy lata obie strony zaangażowane będą w doskonalenie i testowanie również innych elementów sprzętu skiturowego. Specjalnie dla przewodników opracowane zostanie unikalne wzornictwo z wkomponowanym logo Federacji, natomiast pozostałe produkty DYNAFIT sygnowane zostaną logo oznaczającym, że są one “Polecane przez IFMGA”.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com