facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-05-30
 

IV Rzeźnicki Festiwal Biegowy – wielkie odliczanie do startu

Na przełomie maja i czerwca w piękne, bieszczadzkie plenery powrócą specjaliści od biegów górskich. Rywalizacja w ramach IV Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego potrwa 5 dni, przypadających pomiędzy 30 maja a 3 czerwca, a bazą imprezy będzie Cisna. Organizatorzy spodziewają się ok. 3 500 zawodników, którzy po raz kolejny podejmą rywalizację na trasach kilku niezwykle wymagających biegów. 

Punktem kulminacyjnym zawodów będzie, odbywający się już po raz XV, słynny Bieg Rzeźnika.  Rywalizacji towarzyszyć będą Targi EXPO. Głównym Sponsorem Branżowym po raz drugi z rządu została marka Hoka One One.

 

 

Organizowana przez Fundację Biegu Rzeźnika impreza od lat przyciąga pasjonatów biegania po górach. O ile festiwal w obecnej formule odbędzie się po raz czwarty, o tyle jego flagowa część, czyli Bieg Rzeźnika w parach na dystansie około 80 km, już po raz piętnasty. O prestiżu zawodów mogą świadczyć nie tylko liczne, branżowe wyróżnienia, ale i frekwencja wśród chcących się w nim sprawdzić. Chęć udziału w biegu zgłosiło niemal 1 300 par, podczas gdy wystartować może jedynie połowa z nich. Została ona wybrana w drodze losowania, które odbyło się jeszcze w październiku zeszłego roku. Ci, którym dopisało szczęście, stawią się 1 czerwca w Komańczy, gdzie ok. godz. 3.00, wraz ze wschodem słońca wyruszą na trasę. Meta przewidziana jest w Cisnej, ale ci, dla których dystans ten jest niewystarczający (a śmiałków nie brakuje), mogą dodatkowo wydłużyć go do około 100 km, kończąc bieg w Radziejowej – tym samym zalicząc Bieg Rzeźnika HardCore. Warunkiem ukończenia obu konkurencji jest dobiegnięcie do mety w parach, nie dalej niż w ciągu 16 godzin od momentu startu z Komańczy. Na zwycięzców obu kategorii czekać będzie nie tylko splendor i chwała, ale i vouchery na wybrane modele butów Hoka One One. 

 

 

Niezwykle wymagającym biegiem jest Rzeźnika Ultra. W wersji podstawowej odbędzie się on na dystansie 115 km, z opcją wydłużenia do 140 km. Limit czasu - 24 godziny. Podobnie jak Bieg Rzeźnika, również i Rzeźnik Ultra rozpocznie się 1 czerwca, tyle że o godz. 19.15, ze startem przy drodze asfaltowej w kierunku Leska, i z metą w Cisnej. W przeciwieństwie do Rzeźnika jest to bieg indywidualny, z osobną klasyfikacją w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. 

 

 

Miłośnicy biegów górskich na nieco krótszych dystansach będą mogli konkurować w Rzeźniku Sky (31 maja, 53 km, bieg o randze Mistrzostw Polski w Skyrunningu), Rzeźniczku (2 czerwca, 28 km), Enigmie (3 czerwca, około 30 km), wreszcie w kończącej rywalizację Dysze na Jeleni Skok (3 czerwca, 11 km). Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych. W ramach Rzeźniczątka odbędzie się cykl 7 biegów, na dystansie od 70 metrów do 1 km.

 

 

Więcej informacji o Festiwalu, wraz z opisami tras biegowych, na stronie zawodów: http://www.biegrzeznika.pl/ 

 

Zdjęcia: Piotr Dymus

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com