facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-06-26
 

IV Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej (6-14 lipca, Krynica)

Zaplanowano między innymi "Wieczór górski", "Wieczór Australijski" czy "Wieczór Orientalny".


Podczas tegorocznej imprezy (6-14 lipca 2007) będzie można zobaczyć kilkadziesiąt wystaw z czego 33 to wystawy Autorów biorących udział w konkursie dla Młodych Twórców o nagrodę w postaci publikacji autorskiego albumu fotograficznego w wydawnictwie "Pascal".

Wśród ekspozycji profesjonalnych pojawią się w tym roku zdjęcia fotografów podróżników i przyrodników z takich zakątków świata jak Pustynia Atacama, Etiopia, Boliwia, Andy, Japonia, Islandia czy Kuba. Niezwykle pięknie zapowiada się też wystawa zdjęć podwodnych Macieja Tomaszewskiego. Wystawy profesjonalistów w większości okraszone będą pokazami slajdów i oczywiście spotkaniami z ich Autorami, którzy prócz zdjęć przywiozą ze sobą wiele pasjonujących wspomnień. Festiwalowe wieczory będą przebiegać pod różnymi hasłami. Zaplanowano między innymi "Wieczór górski", "Wieczór Australijski" czy "Wieczór Orientalny".

Festiwalowe wystawy dzielić się będą na złożone ze zdjęć typowo pejzażowych i dokumentalnych zdjęć podróżniczych, jak również prace artystyczne nawiązujące do tematyki Festiwalu. W tej kategorii warto wymienić chociażby nowatorską i niezwykle ciekawą wystawę Piotra Barszczowskiego czyli cykl prac "foto+graficznych" - cyfrowych kolaży "namalowanych" fotografią krajobrazową oraz makrofotografią. Warto zwrócić też uwagę na wystawę formacji "Landskapiści", która w tym roku będzie prezentowana w krynickim Muzeum Nikifora.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu wiele wystaw dotyczyć będzie fotografii dziko żyjących zwierząt. Będzie można zobaczyć polujące wilki, sarny, ptaki drapieżne i ptaki wodne jak również barwne papugi i inne ptaki egzotyczne uwiecznione na zdjęciach. Podczas warsztatów i spotkań z Autorami będzie się można dowiedzieć w jaki sposób wykonywane są te niełatwe fotografie.

Prócz tego, w trakcie trwającej 10 dni imprezy, odbędą się liczne warsztaty, seminaria i prelekcje o tematyce fotograficznej prowadzone przez specjalistów z firm Canon, Nikon, BENQ, Pascal, More Than Explore. Oddzielne spotkania poprowadzą fotografowie-praktycy nie związani z żadną marką fotograficzną.

Tematyka spotkań warsztatowych będzie w tym roku bardzo zróżnicowana. Uczestnicy Festiwalu będą mogli zapoznać się zarówno z najnowszym sprzętem przeznaczonym do fotografii przyrodniczej i akcesoriami, jakie są w niej pomocne, jak i tajnikami komputerowej obróbki zdjęć. Przedstawione zostaną również różne techniki wykonywania zdjęć przyrodniczych, a zatem coś interesującego znajdą w programie Festiwalu dla siebie zarówno fotografowie początkujący jak i zaawansowani.

Prócz tego na uczestników Festiwalu czekają niezapomniane przygody - przewidziano wyprawę off road samochodami terenowymi na dzikie przedpola Krynicy, podczas której będzie można zapoznać się z możliwościami teleobiektywów do fotografii dzikich zwierząt, a także wieczorno - nocną wyprawę na szczyt Jaworzyny Krynickiej, podczas której uczestnicy w praktyce poznają sposoby wykonywania fotografii przyrodniczych w trudnych warunkach oświetleniowych. Łącznie zaplanowano kilkanaście spotkań warsztatowych - wstęp na wszystkie jest bezpłatny, ale ze względu na duże zainteresowanie uruchomiono zapisy na warsztaty poprzez stronę internetową Festiwalu: www.foto-festiwal.org

Program festiwalu


2007-06-26

(kg)
 

 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com