facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-11-17
 

IV Manewry Dryboonkrowe

Już 29 listopada 2014 odbędą się IV Manewry Dryboonkrowe w podwarszawskim Janówku. Jak co roku dla zawodników będą przygotowane nowe drogi, na których będzie można pokazać swoją moc. Tegoroczne Manewry dedykowane są pamięci Haliny Krüger-Syrokomskiej, wybitnej alpinistki i himalaistki, pionierki wspinania kobiecego, zmarłej podczas wyprawy na K2 w 1982 roku.

 
MIEJSCE OPERACJI:

Bunkry w Janówku – urokliwa, jedyna w swoim rodzaju miejscówka drytoolowa znajdująca się ok. 30 km od Warszawy. Oferuje zarówno drogi dla początkujących, jak i drogi mocno przewieszoneoraz dachy. Dzięki nieograniczonej pomysłowości routsetterów, co roku na zawodach można spróbować nowości, zaś najpilniej strzeżoną tajemnicą w Warszawie na kilka dni przed zawodami jest droga finałowa.

Tutaj można zobaczyć topo rejonu: http://www.manewry.waw.pl/topo/

 

LISTA STARTOWA:

W zawodach wystartuje maksymalnie 50 zawodników. O dostaniu się na listę startową decyduje zapisanie się na listę startową na stronie Manewrów oraz kolejność wpłat.


PLAN I ZASADY GRY:

Biuro zawodów znajduje się tuż przy głównej arenie zmagań i będzie czynne od godziny 8:00 w dniu zawodów 29 listopada. Potwierdzenie rejestracji i odbiór pakietów startowych będzie odbywało się w biurze zawodów do godziny 9:30.

Konkurs jest podzielony na 2 etapy u kobiet (eliminacje i finał) i 3 u mężczyzn (eliminacje, półfinał i finał). We wstępnym etapie przygotowanych będzie 8 dróg, na przejście każdej uczestnik będzie miał maksymalnie 6 minut. Na półfinały mężczyzn i oba finały  przygotowane będzie po jednej drodze. Więcej info w Regulaminie Konkursu (http://www.manewry.waw.pl/wp-content/uploads/2014/09/Regulamin_konkursu_2014.pdf)


GOŚCIE:

Zaproszeni goście to m.in. najbliższa rodzina i znajomi Haliny Krüger-Syrokomskiej, której pamięci poświęcone są tegoroczne Manewry. Będzie to świetna okazja, aby przypomnieć postać tej niezwykłej himalaistki, której osiągnięcia wspinaczkowe były wybitne, a obecnie zostały nieco zapomniane.  Podczas imprezy zostanie pokazany premierowy film-wspomnienie o Halinie, z udziałem m.in. córki Haliny - Marianny Syrokomskiej-Kanteckiej, wieloletniej partnerki wspinaczkowej Anny Okopińskiej oraz przyjaciółki himalaistki Elżbiety Lange-Moroz.


REGENERACJA:

W ramach regeneracji zapewniamy podczas zawodów ciepłe i zimne napoje oraz ciepły posiłek dla zawodników.


INTEGRACJA:

Po zawodach w ramach integracji zapraszamy wszystkich zawodników i osoby towarzyszące na imprezę w siedzibie Klubu Wysokogórskiego Warszawa przy ul. Noakowskiego 10/18 w Warszawie.


ATRAKCJE:

Jak co roku, także podczas tegorocznej edycji Manewrów, będzie można przetestować oraz nabyć sprzęt wspinaczkowy firm CAMP, CASSIN i DMM oraz ostrza do dziab i sprzęt do asekuracji rodzimych, uznanych już producentów.

Dodatkowo na terenie bunkrów rozwieszonych zostanie kilka wędek, na których będzie można się rozgrzać, a także przetestować czekany dry-toolowe X-Dream CASSIN.


SPONSORZY:

Yeti, Salewa, Apreel, firma Regatta, właściciel marki Dare2B. Opiekę medialną nad Manewrami objął Teleexpress.text.


Zapraszamy!

Organizatorzy - KW Warszawa


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com