facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-01-17
 

ispo zima 2008

27 stycznia rozpoczyna się w Monachium kolejna edycja targów ispo winter. Program tej trwającej do 30 stycznia imprezy jak zawsze zaskakuje swym rozmachem i różnorodnością propozycji.

27 stycznia rozpoczyna się w Monachium kolejna edycja targów ispo winter. Program tej trwającej do 30 stycznia imprezy jak zawsze zaskakuje swym rozmachem i różnorodnością propozycji.

 
Imponująca jest liczba firm, która zgłosiła swój udział. Nowości i trendy sezonu zimowego 2008/2009 w odzieży, obuwiu i sprzęcie sportowym zaprezentuje ponad 2000 wystawców. Do ich dyspozycji oddano 16 hal o łącznej powierzchni 180 000 m2. W ich zagospodarowaniu widoczna będzie nowa struktura obszarów tematycznych. I tak np. dla firm związanych z szeroko rozumianym outdoorem przewidziano aż  cztery hale (A5 - A6 i B5 - B6), do których prowadzić będzie osobne wejście (Entrance East, stacja metra Messestadt OST). W halach A1, A2 i A3 znajdą się stoiska wystawców należących do obszaru sportów deskowych Boardsports. Hale A4 przeznaczono na obszar ispovision, gdzie prezentowane będą tradycyjnie już cieszące się dużym zainteresowaniem innowacyjne kolekcje z wyższego segmentu cenowego oraz kolekcje limitowane światowych marek. Obszar Sportstyle, obejmujący odzież sportową i w tzw. sportowym stylu, w tym najnowsze kolekcje narciarskie, to hale B1 i B2. Skoro o nartach mowa, to warto wspomnieć, że zainteresowani sprzętem narciarskim i akcesoriami związanymi z tą dyscypliną sportu powinni odwiedzić hale B3 i B4. Hokej i stoiska narodowe państw znaleźć będzie można w halach C1 oraz C2. Z kolei w halach C3 i C4 zaprezentowana zostanie oferta obejmująca sprzęt sportowy i treningowy w obszarach Running, Teamsports i Fitness. W hali C3 przewidziano także miejsce dla organizacji skupiających przedstawicieli handlu branżowego Intersport i Sport 2000. 

Powszechnie wiadomo, że swoją ofertę prezentują na ispo wszyscy najważniejsi producenci sprzętu i odzieży sportowej, tym bardziej cieszy coraz mocniejsza i liczniejsza reprezentacja marek polskich. W najbliższej edycji targów swój udział zapowiedziały firmy reprezentujące sektor sprzętu i akcesoriów sprzętowych: Sure Shot by Gramet Sport, HMS, Vacu Fit, Colint, Spólnota, GT Sport, jak i producenci odzieży i dodatków: Diverse, Alpinus, Campus, Bergson, Milo, 4F Sport Performance, Margot, Margot-Bis, Motive, Nordhorn, Red Hot, Brenda Sport, Goggle i Cormax.

Miarą prestiżu tej imprezy targowej są również statystyki dotyczące odwiedzających. Organizatorzy spodziewają się, że ispo winter odwiedzi 65 000 gości związanych z branżą sportową. Dodajmy jeszcze, że ponad 80% wystawców i 65% odwiedzających pochodzi z zagranicy. 

Tegoroczni wystawcy i planujący odwiedzić ispo z pewnością docenią pomocne informacje, jakie mogą znaleźć na stronie internetowej www.ispo-winter.com. Premiera jej nowej odsłony odbyła się 14 listopada. Stale aktualizowana witryna zawiera wiele wiadomości, które warto poznać, zanim wyruszymy do Monachium i które z pewnością ułatwią nam orientację i poruszanie się po olbrzymim kompleksie wystawienniczym. Dzięki tej modernizacji strona internetowa ispo stała się ważną elektroniczną platformą kontaktów biznesowych. Służy temu ciągle aktualizowana wyszukiwarka wystawców, oparta o praktyczne kategorie wyszukiwania: marka, grupa produktów, prezentowane nowości, oferta specjalna, kraje. Znajdziemy tam także szczegółowy program imprezy, w tym informacje na temat seminariów, forów dyskusyjnych, ceremonii wręczania nagród, pokazów mody i innych imprez towarzyszących targom.

Interesującą propozycją jest dział „Nowości produktowe”, przeznaczony dla wystawców, którzy jeszcze przed rozpoczęciem imprezy mogą zamieścić informacje na temat oferty prezentowanej podczas targów. Co ważne zamieszczone tam informacje będą dostępne na www jeszcze co najmniej przez miesiąc po zakończeniu ispo. Walory takiego sposobu informowania o nowościach docenią z pewnością wszyscy – i wystawcy, i odwiedzający. 

Ważny dział tematyczny na stronie internetowej targów dotyczy szeroko pojmowanej ochrony środowiska naturalnego. Problematyka ta to jeden z głównych tematów na ispo winter 08. Odwiedzając ten serwis możemy m.in. poznać bliżej proekologiczną koncepcję, jaka legła u podstaw projektu i budowy Nowych Terenów Targowych w Monachium (Neue Messe München). 

Dużym ułatwieniem jest też możliwość dokonania zamówienia biletu wstępu, oferowanych tu w przedsprzedaży w atrakcyjnej cenie promocyjnej (Online Ticket). Tu także powinni kierować się zainteresowani zamówieniem zaproszenia dla gości (Guest-Ticket) lub karty ispocard® (dostępne zarówno dla przedstawicieli przemysłu jak i handlu branżowego). 

Planujący wyjazd na ispo z pewnością docenią także serwis ispo Online Travel Service. Oferuje on wygodny dostęp do systemów rezerwacji lotów i hoteli. Znajdziemy tam również przewodnik po Monachium oraz plany szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) i metra (U-Bahn).

     
Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku nie zabraknie cieszących się dużym zainteresowaniem dynamicznych pokazów mody. W czasie najbliższej edycji odbywać się one będą w hali B1, gdzie zaprezentowane zostaną kolekcje odzieży sportowej oraz w hali A6, gdzie obejrzeć będzie można prezentację mody outdoorowej i narciarskiej. 

Jednak ispo to nie tylko barwne stoiska, ale również liczne seminaria i panele dyskusyjne, do udziału w których zaproszono światowej sławy ekspertów oraz wykładowców. Jest to niepowtarzalna okazja do poznania wyzwań i problemów, jakie przed producentami mody stawia współczesny świat. Szczególnie warto zwrócić uwagę na eventy poświęcone stylom, trendom w kolorystyce, fasonom, doborowi materiałów, prowadzone przez WGSN oraz Promostyl, uznane na świecie organizacje zajmujące się aktywnym poszukiwaniem globalnych trendów i ich profesjonalną analizą.           

Wiele emocji dostarczają także ceremonie wręczania prestiżowych nagród, honorujących twórców nowatorskich rozwiązań, mogących z sukcesem zaistnieć na ryku. Jedną z najważniejszych nagród tego typu jest Global Sportstyle Awards, Brand New Award – wyróżnienia w zakresie mody sportowej dla młodych firm, które dopiero rozpoczynają swoją ekspansję na rynku międzynarodowym. Warto także przypomnieć o nagrodzie, której fundatorem jest Niemiecka Fundacja Przemysłu Odzieżowego (German Apparel Industry Foundation). Swoje nagrody mają także pozostałe segmenty tematyczne: Outdoor Award, Ski Award oraz Boardsports Award. Wyróżnienia te zdobyły już międzynarodowe uznanie i stanowią swego rodzaju certyfikat, potwierdzający jakość wyróżnionego produktu. W czasie targów odbywa się również ceremonia wręczenia
pucharu, przyznawanego przez targi ispo znanym sportowcom, których osiągnięcia sportowe, również po zakończeniu ich kariery sportowej, stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń. W tym roku trafi on do rąk najbardziej zasłużonego w historii zimowych igrzysk olimpijskich biegacza narciarskiego na długich dystansach, Bjørna Dæhlie.

Nie sposób nie wspomnieć o cieszącej się coraz większym zainteresowaniem platformie Wearable Technology, doskonale odzwierciedlającej innowacyjność prezentowanych na ispo rozwiązań. W jej ramach prezentowane są przykłady tzw. inteligentnej odzieży. Pod tą niezwykłą nazwą kryją się np. kurtki zintegrowane z bateriami słonecznymi zasilającymi różne urządzenia elektroniczne, okulary z wbudowanymi odtwarzaczami mp3, rękawiczki z wbudowanymi konsolami do playstation, innowacyjna odzież termoaktywna i wiele innych.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wystawców i odwiedzających targi ispo. Trzeba tam po prostu być.

Marek Obara"Góry" 12 (163) 2007

(kg)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com