facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Integrowanie przez Wspinanie zaprasza na jesienne warsztaty na Sycylii!

Po sukcesach jakimi były niewątpliwie organizacja majowej edycji Integrowania przez Wspinanie, która zgromadziła w podkrakowskiej Dolinie Będkowskiej rzeszę bez mała liczącą ponad 900 wspinaczy oraz pierwsze Letnie Warsztaty IPW, połączone z premierowym Letnim Kinem Wspinaczkowym, ekipa IPW pod wodzą Pawła Zielińskiego nie zwalnia tempa! Organizatorzy zapraszają wszystkich początkujących wspinaczy, chcących zakosztować przygody z pionowym światem, na słoneczną Sycylię. Jak zapewniają - trudno o lepsze i bardziej urokliwe miejsce, żeby w komfortowej atmosferze stawiać swoje pierwsze wspinaczkowe kroki. I trudno się z nimi nie zgodzić - kto choćby słyszał o sycylijskim San Vito Lo Capo, wie o czym mowa. A kto nie słyszał, ten koniecznie musi nadrobić. To miejsce śmiało może bowiem pretendować do miana wspinaczkowego raju. ;-)Na oficjalnej stronie IPW czytamy:

 

Kiedy w Polsce kończy się warun, ruszamy na słoneczną Sycylię, gdzie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów wspinaczkowych IPW. Przez 7 dni będziemy wspinać się w słońcu, kąpać w ciepłym Morzu Śródziemnym i integrować przy pysznym włoskim winie i jedzeniu. Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i takie, które już samodzielnie się wspinają. Pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w skałach, albo rozwinąć umiejętności.

Podczas warsztatów będziesz wspinać się na wędkę oraz z dolną asekuracją – na prowadzenie. Dowiesz się jak poprawnie przewiązać się na stanowisku i asekurować. Wykwalifikowani instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo i dobiorą poziom dróg wspinaczkowych do Twoich możliwości.

Osoby samodzielnie się wspinające również znajdą coś dla siebie – rejon San Vito Lo Capo oferuje całe spektrum dróg wspinaczkowych o różnym poziomie trudności. Chętnie podpowiemy, w którą drogę się wstawić, aby zrobić kolejną życiówkę!

Wieczory tradycyjnie spędzimy na integracji, ognisku oraz letnim kinie wspinaczkowym!

Więcej szczegółów na temat warsztatów znajdziecie TUTAJ

Z naszej strony możemy śmiało polecić warsztaty organizowane przez IPW. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dwóch wspomnianych na wstępie imprezach i ciężko oprzeć się wrażeniu, że formuła wymyślona przez Pawła oraz wspierających go przyjaciół i wolontariuszy jest nowatorska, żeby nie powiedzieć jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim olbrzymią wartością dodaną i wyróżnikiem jest fakt, że Integrowanie przez Wspinanie stawia mocno na wprowadzenie nowych adeptów wspinaczki do środowiska, które początkującym może wydawać się obce i hermetyczne. Dlatego w każdej kolejnej imprezie uczestnikom towarzyszą wolontariusze - starsi stażem koledzy i koleżanki, których obecność i koleżeńskie podejście likwidują bariery, które częstokroć występują w innych okolicznościach. Tym bardziej - zachęcamy do wzięcia udziału! :-)

 Źródło: strona IPW/własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com