facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-18
 

Informacja na temat zawieszenia organizacji targów ispo summer w 2008 roku

Obserwując daleko idące przemiany, jakie zachodzą na międzynarodowym rynku artykułów sportowych, spółka targowa Messe München GmbH podjęła decyzję o zmianie formuły i wdrożeniu nowej koncepcji letnich targów sportowych.

Messe München zmienia koncepcję dotyczącą letnich targów sportowych
 
-          w porozumieniu z organizacjami zrzeszającymi przedstawicieli handlu i organizacjami branżowymi zapada decyzja o zawieszeniu organizacji targów ispo summer w 2008 roku
-          w miejsce ispo summer powstaną 2 specjalistyczne imprezy targowe: Running Order Show i Sports Source Europe
-          kolejne projekty targowe skierowane do specjalistycznych segmentów sportowych będą dostępne od 2009 roku
-          Messe München zawarło strategiczne porozumienie o współpracy z organizatorem największych targów sportowych w Ameryce Północnej: Nielsen Business Media /współpraca będzie dotyczyć wszystkich rynków/ planowane są wspólne imprezy targowe od 2009 roku 

Obserwując daleko idące przemiany, jakie zachodzą na międzynarodowym rynku artykułów sportowych, spółka targowa Messe München GmbH podjęła decyzję o zmianie formuły i wdrożeniu nowej koncepcji letnich targów sportowych.

Na rynku sportowym zauważalne są dwie tendencje:
po pierwsze widoczna jest wyraźna segmentacja w obszarach takich jak Running, Outdoor, Kanu/Kajaking, Sourcing, które skupiają wokół siebie firmy identyfikujące się z daną tematyką. Firmy funkcjonujące w tych segmentach ustalają własne robocze cykle zamówień, identyfikują indywidualne potrzeby danego przemysłu i określają wizerunek i styl życia reprezentowany przez swoich klientów. Z drugiej strony mamy do czynienia z gwałtownie postępującym procesem internacjonalizacji.
„Jako organizator imprez targowych Messe München ściśle współpracujemy z branżą sportową. Ta współpraca ma na celu baczną obserwację rynku i zachodzących na nim zmian, tak, aby mogły one być natychmiast uwzględniane w przygotowywanych przez nas ofertach, jakie kierujemy do naszych klientów.
Podczas licznych rozmów, jakie przeprowadziliśmy z przedstawicielami branży, zarówno wystawcami- producentami artykułów sportowych jak i odwiedzającymi -przedstawicielami handlu, pokazały, że branża nadal potrzebuje platformy prezentacji i komunikacji w okresie letnim. Podobnie jak czyniliśmy to przez ponad 35 lat, tak i teraz, bierzemy pod uwagę zmiany, jakie zachodzą obecnie na rynku i w związku z tym pragniemy zaproponować branży oferty dostosowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych segmentów tematycznych. W porozumieniu z stowarzyszeniami skupiającymi przedstawicieli handlu branżowego Intersport i Sport 2000, a także z organizacjami branżowymi World Federation of the Sporting Goods Industry- WFSGI (organizacja skupiająca międzynarodowych producentów art. sportowych), Bundesverband der Deutschen Sportartikel Industrie e.V. – BSI (organizacja zrzeszająca niemieckich producentów art. sportowych) oraz Verband der Deutscher Sportfachhandel e.V. (VDS) (organizacja zrzeszająca przedstawicieli niemieckiego handlu branżowego) podjęliśmy decyzję o tymczasowym zawieszeniu organizacji w okresie letnim imprezy ogólnobranżowej, skierowanej do wszystkich segmentów branży sportowej, jaką było ispo summer. Decyzja odnośnie ispo summer obowiązywać będzie do czasu, aż sytuacja na rynku światowym umożliwi powrót do koncepcji imprezy ogólnosportowej. 
W miejsce targów ispo summer Messe München zorganizuje w tym roku dwie nowe, specjalistyczne imprezy targowe: Running Order Show i Sports Source Europe. Formuła obu tych imprez została dopasowana do indywidualnych potrzeb poszczególnych segmentów rynku, do których są one adresowane”, mówi Manfred Wutzlhofer, Prezes Zarządu spółki targowej Messe München GmbH.

Running Order Show -pierwsza na świecie impreza typu B2B dla segmentu biegowego
                                                                                                                       
Targi Running Order Show odbędą się w dniach 29. czerwca do 1. lipca 2008 w Monachium na terenie centrum wystawienniczego M,O,C München-Freimann (tzw. stare tereny targowe, na których targi odbywały się przed oddaniem do użytku nowych terenów Neue Messe München czyli przed rokiem 1998).
Za pośrednictwem Running Order Show tworzymy jedyną na świecie platformę informacyjno-komunikacyjną B2B dla segmentu biegowego (running), który posiada ponad 20% udział w łącznej sprzedaży artykułów sportowych na świecie i stanowi tym samym siłą napędową dla handlu branżowego”,  mówi Tobias Gröber, dyrektor zarządzający ispo Group.
Targi te powstaną we współpracy z LEX Group – zrzeszeniem skupiającym przedstawicieli handlu z segmentu running i walking.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Messe München. Wielu z nas w przeszłości regularnie odwiedzało targi ispo. Oczekujemy, że Running Order Show, poprzez impulsy i idee przekazywane w branży, umożliwi nam właściwe pozycjonowanie na rynku w ciągu następnych kilku lat”,  mówi Christian Bossow, dyrektor LEX Group.
Targi Running Order Show podzielone będą na obszary tematyczne, odpowiadające poszczególnym grupom produktów: obuwie, odzież, akcesoria, triathlon, Nordic Walking, odżywki i suplementy diety, zarządzanie towarem. 

Sports Source Europe – miejsce spotkań dostawców z odbiorcami w sercu Europy
Równolegle z targami Running Order Show w dniach 29. czerwca – 1. lipca 2008 odbędzie się w centrum wystawienniczym M,O,C, w Monachium (stare tereny targowe w dzielnicy München-Freimann) impreza targowa– Sports Source Europe, na której swoją ofertę będą mogli zaprezentować wystawcy reprezentujący dynamicznie rozwijający się segment sourcing (dostawcy branży art. sportowych). Sport Source Europe to już druga profesjonalna impreza targowa adresowana do tego segmentu. Pierwsza została zorganizowana w 2007 roku w Azji jako Sport Source Asia i odniosła wielki sukces.
„Podczas naszych targów otrzymywaliśmy od wielu wystawców i przedstawicieli handlu hurtowego posiadających w portfolio marki lokalne sygnały, że potrzebna jest w Europie oddzielna impreza targowa skierowana do segmentu sourcing. Takie rozwiązanie byłoby dla nich dużo bardziej skuteczne i wygodne niż poszukiwanie dostawców czy kooperantów na poszczególnych rynkach”, wyjaśnia Tobias Gröber. „Jako, że artykuły sportowe są coraz silniej powiązane z modą i stylem życia, podlegają tym samym coraz krócej obowiązującym trendom. Obok kontynentu azjatyckiego, który w tej chwili bezsprzecznie jest głównym dostawcą i produkcyjnym zapleczem branży sportowej, na znaczeniu zyskują coraz bardziej również inne, zdecydowanie bliższe lokalizacje jak kraje Afryki Północnej, Europy Wschodniej, a w szczególności takie kraje jak Turcja i Portugalia”.    

Kolejne targi adresowane do poszczególnych segmentów tematycznych powołane zostaną do życia w 2009 roku.

Spółka targowa Messe München GmbH już teraz zajmuje się przygotowywaniem kolejnej specjalistycznej imprezy targowej, która ma w przyszłości wejść do kalendarza monachijskich targów. „Szczególną uwagę przywiązujemy do wciąż rozwijającego się segmentu mody w sportowym stylu (sportstyle). Dlatego na 2009 rok planujemy premierę specjalistycznego konceptu targowego dostosowanego do potrzeb segmentu mody i stylu życia inspirowanego sportem”, zapowiada Manfred Wutzlhofer.

Strategiczny partner: Nielsen Bussiness Media

Messe München GmbH zawarła strategiczne porozumienie o współpracy z organizatorem największych w Ameryce Płn. targów sportowych Nielsen Bussiness Media. Współpraca ta ma na celu zapewnienie monachijskich targom obecności i możliwości podejmowania działań na wszystkich najważniejszych rynkach. 
„Powstanie nowych, lukratywnych rynków, przede wszystkim w Chinach, przyczynia się do gwałtownie postępującej internacjonalizacji branży sportowej. Dlatego też postanowiliśmy podjąć strategiczną współpracę z największym na kontynencie północnoamerykańskim organizatorem targów sportowych, jakim jest Nielsen Bussiness Media. Działając wspólnie, będziemy obecni na wszystkich najważniejszych rynkach na świecie. Dzięki tej współpracy będziemy także mogli wzmocnić promocję naszych imprez na ważnych dla nas rynkach Ameryki Północnej. Planujemy również organizowanie wspólnych imprez targowych na całkiem nowych rynkach”, mówi Manfred Wutzlhofer.

Kontakt: 

Susanne Fischer
Messe München GmbH
Dyrektor Działu Marketingu i Komunikacji w Segmencie Dóbr Konsumpcyjnych
tel. 0049 89 949 20870
e-mail: susanne.fischer@messe-muenchen.de 

2008-04-18

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com