facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Infinity 11-/11 i nie tylko dla Piotrka Schaba

Piotr Schab (Wild Country, adidas Outdoor, Five Ten, MotionLab) wykorzystując wiosenną aurą postanowił odwiedzić dwa popularne rejony wspinaczkowe położone nieco bliżej domu niż jego ulubiony Margalef. A że forma krakowianinowi dopisuje, na rezultaty nie trzeba było długo czekać.

W kwietniu na pierwszy ogień poszedł słynny francuski mega rejon Fontainebleu, na którego propozycjach boulderowych zawodnik KS Korona Kraków przez nieco ponad tydzień budował siłę wraz z klubowym kolegą, Piotrem Bunschem. Specjalizującemu się we wspinaniu z liną krakowianinowi najwyraźniej przypadły do gustu tamtejsze małe formy, jako że oprócz treningowego rajdu po łatwiejszych problemach udało mu się przywieźć garść mocniejszych przejść, w tym Misericordie 7C+/8A, Elipse 7C+, Carnage 7C i Noir desir 7C.

 

 

Piotr Schab na Directa Cornualles. Fot. Kasia Berbeka

 

Piotrek szybko zamienił jednak crashpada na uprząż i udał się w trójkąt Bamberg-Bayreuth-Norymberga w celu przełożenia wypracowanej mocy na linie Frankenjury podczas wydłużonej majówki. W ubiegłą niedzielę pod szponem siedemnastolatka padł Cringer 8c na Hängender Stein, a krótko potem i jak sam przyznaje „na fali sukcesu i z zaskoczenia”, Piotrek uporał się z mega klasykiem rejonu – znajdującą się w sektorze Eldorado Infinity 11-/11 (8c+). Obie linie padły w szóstych próbach. Infinity to zrealizowany w 2003 roku projekt legendy Frankenjury – Markusa Bocka, któremu rejon zawdzięcza zdecydowaną większość swoich ekstremów od 8c+ wzwyż. Linia startuje Ekel 9+ po czym diagonalnie przecina kolejne drogi, w tym Raubrittera 10+/11-, zbierając ich trudności aż do wyjścia od Stonelove 10+. Całość to około 30 przechwytów po pozytywnych dwójkach w dużym przewieszeniu i o ciągowym charakterze. Wcześniej pokonywali ją już tacy wspinacze jak Adam Ondra czy Iker Pou, a wśród Polaków Adam Pustelnik, Konrad Saladra, Mateusz Haładaj czy Alex Raczyński.

 

 

Piotr Schab podczas prób na drodze Raubritter, sektor Eldorado. Fot. Franz Kaiser

 

Wcześniej, w ekspresowym tempie, bo w zaledwie trzeciej próbie dnia, do wykazu dorzucony został również Ronin 10+/11- – krótka, biegnąca w dachu propozycja sektora Zwergenschloss. Wczoraj natomiast, w równie szybkim stylu, Piotrek wpiął się do łańcucha drogi Battle Cat 11-/11 na Hängender Stein. Jej autorem jest oczywiście Markus Bock.

Battle Cat to trudniejszy wariant od poprowadzonego przeze mnie wcześniej Cringera – po jego trudnościach odchodzi w prawo i na końcu trzeba jeszcze na zmęczeniu pokonać 3-wpinkowy crux w małym przewisie i po słabych chwytach. Linię jako taką udało mi się zrobić w drugiej próbie, ale oczywiście nie do końca, bo znałem już pierwsze pół drogi ” – mówi Piotrek.

 

Co dalej? W kolejce czeka m.in. wspomniany wcześniej Raubritter, którego prowadzenie zdaje się być już tylko formalnością. Za parę dni krakowianin wraca do Polski i rozpocznie przygotowania bardziej pod kątem panelowych zmagań bowiem już 14-15 czerwca zobaczymy go w Edynburgu na Mistrzostwach Europy Juniorów. Mamy nadzieję, że wypracowana forma będzie już tylko rosnąć :-).

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com