facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-02-05
 

III Warszawski Przegląd Filmów Górskich (29 lutego-2 i 4-9 marca, Warszawa)

Program III Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich w kinie Luna, jest tym razem niezwykle bogaty.


Program III Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich, zaplanowanego na 29 lutego - 2 i 4-9 marca 2008 w kinie Luna, jest tym razem niezwykle bogaty. W sumie odbędzie się 20 seansów, w trakcie których będzie można obejrzeć ponad 50 filmów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Będą obrazy o charakterze etnograficznym, ekologicznym, czy historycznym, chociaż jak zwykle gros będą stanowiły filmy alpinistyczne. Nie zabraknie też produkcji o narciarstwie wysokogórskim, kajakarstwie górskim czy innych sportach ekstremalnych. Tak bogaty repertuar stał się możliwy dzięki stałej współpracy z najstarszą w Polsce imprezą tego typu – Festiwalem Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Zbigniew Piotrowicz - dyrektor tego festiwalu - tradycyjnie już będzie gościem honorowym naszej imprezy.

Przygotowano też kilka premier – nowy film o wspinającej się rodzinie Pustelników zapowiedział znany reżyser – Mirosław Dembiński, będziemy mogli obejrzeć 4 kolejne odcinki z cyklu zrealizowanego w 2007 r. przez Marka Kłosowicza dla TVN Discovery-Historia pt. „Himalaiści” (m.in. film o Wojtku Kurtyce), a także amatorski, za to przezabawny film Jacka Kamlera "Rozmowy o górach" z udziałem tak barwnych postaci jak Anna Czerwińska, Anna Milewska, Zbigniew Skoczylas czy Andrzej Wilczkowski.

Z pewnością dużym zainteresowaniem będą się cieszyły spotkania z naszymi górskimi gwiazdami: Kingą Baranowską, Piotrem Morawskim, Adamem i Piotrem Pustelnikami, Ryszardem Pawłowskim czy Anną Czerwińską, która ponadto zaprezentuje swój kolejny tomik z serii książkowej GórFanka. Specjalną atrakcją będzie przyjazd gościa z Anglii - Johna Portera (znanego alpinisty i zarazem dyrektora Festiwalu Filmów Górskich w Kendal). Opowie on o barwnych przygodach podczas wspólnych himalajskich wypraw z polskimi alpinistami w latach 70. (m.in. z Wojtkiem Kurtyką i Andrzejem Zawadą), a także zaprezentuje najnowsze, nagrodzone filmy na tej prestiżowej imprezie.

Pokazy filmowe będą miały też odpowiednią oprawę. Zaplanowano spotkania z autorami i uczestnikami filmów, a poszczególne obrazy będą poprzedzone słowem wstępnym. W trakcie imprezy zorganizowane zostaną wystawy fotograficzne, m.in. znanego polskiego fotografa – Marka Arcimowicza. Wernisaż tej wystawy będzie jednocześnie otwarciem całej imprezy.

W trakcie trwania przeglądu czynne będzie stoisko z publikacjami górskimi, gdzie m.in. będzie można nabyć autorskie książki gości przeglądu – Anny Czerwińskiej i Ryszarda Pawłowskiego.

Zgodnie z tradycją na widzów czekają też liczne, nierzadko cenne upominki od sponsorów.

Przygotował organizator przeglądu Roman Gołędowski

Bliższe informacje na stronach:

www.przeglad.turnia.pl
www.kinoluna.pl 

Źródło: www.turnia.pl
 


2008-02-05

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com