facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-10-19
 

III Cross Góry św. Anny

Opolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Stowarzyszenie Nowoczesna Opolszczyzna zapraszają na bieg III Cross Góry św. Anny.
Bieg odbędzie się w dniu 21 października 2012 roku na terenie Parku Krajobrazowego Góra św. Anny. Start o godzinie 12:00 w miejscowości Oleszka. Długość trasy wynosi: 15,2 km. Trasa przebiega przez dwie pętle o długości 7,5 km + 0,2 km do pętli od startu i do mety. Prowadzi drogami: polnymi i leśnymi 70%, asfaltowymi 30%. Pomiar czasu w systemie elektronicznym – oficjalnym czasem jest czas brutto. Wyniki będą na bieżąco wyświetlane na stronie www.mojbieg.pl

Pierwsze dwa kilometry trasy wiedzie drogą asfaltową o niskim natężeniu ruchu. Na tym odcinku zawodnicy mają do pokonania dwa dość spore wzniesienia. Biegniemy pod autostradą, a kilkaset metrów dalej dobiegamy do Ligoty Dolnej. Mijamy pierwszy dom i skręcamy w prawo, gdzie polna droga z licznymi kamieniami wiedzie ostro pod górę. To odcinek niebieskiego szlaku turystycznego, który jest zwany Szlakiem św. Jakuba. Po pokonaniu drogi o długości około 2 km wbiegamy do rezerwatu przyrody `Biesiec`. Po ostrym podbiegu, znajdujemy się na skrzyżowaniu szlaków turystycznych. Tu skręcamy w prawo w kierunku miejscowości Oleszka (kierunek biegu będzie oznaczony tabliczką informacyjną). Teraz mamy tylko z góry, a na dole czekają na zawodników napoje i czekolada. Przed zawodnikami zostaje tylko jeszcze raz powtórzyć tą pętlę. W sumie 8 podbiegów. Każdy kilometr trasy zostanie oznakowany przez tabliczki informacyjne. Trasa nie posiada atestu. Pomiar odległości wykonano w oparciu o technologię GPS. To piękne miejsce - po ukończeniu biegu gwarantowana satysfakcja.

Cross Góry św. Anny został wyróżniony tytułem Złoty Bieg 2011.

www.mojbieg.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com