facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-04-17
 

II Spotkania z Filmem Górskim (20-22 października, Zakopane)

Włoch Mauro „Bubu” Bole będzie gościem specjalnym II Spotkań z Filmem Górskim Zakopane 2006.


Włoch Mauro „Bubu” Bole będzie gościem specjalnym II Spotkań z Filmem Górskim Zakopane 2006, które w tym roku odbędą się w dniach 20-22 października. W ramach imprezy odbędą się także targi wydawnictw górskich i zawody bulderingowe.

Głównym punktem programu będzie oczywiście konkurs filmów górskich. Ich autorzy ubiegać się będą o Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego.  Podczas Spotkań znajdziemy także czas na retrospektywę: zaprezentujemy filmy unikatowe, nakręcone kilkadziesiąt lat temu, m.in. „Spiralę” Krzysztofa Zanussiego, „Błękitny Krzyż” Andrzeja Munka oraz „Czerwoną Tajgę” i „Jasną Górę – Annapurnę” Szymona Wdowiaka, który będzie gościem Spotkań.

Mocnymi punktami programu tegorocznych Spotkań będą premierowe pokazy filmów i slajdów z tegorocznych wypraw. Z „gorącymi” materiałami filmowymi i zdjęciowymi przyjadą m.in. Piotr Pustelnik i Piotr Morawski – niemal wprost z Himalajów, Bogusław Kowalski – ze zdjęciami z wytyczenia nowej drogi w Patagonii, Michał Król - który planuje w tym roku powrót do Doliny Miyar, oraz członkowie Polish Trango Tower Expedition 2006 - Maciej Ciesielski, Jakub Radziejowski, Wawrzyniec Zakrzewski i Grzegorz Mikowski.

Nowością będą targi wydawnictw górskich. A więc góry nie tylko na filmach, slajdach i fotografiach... Również w reportażach, powieściach, przewodnikach, albumach, czasopismach. W programie również zawody boulderingowe, koncert Milo Kurtisa i zespołu „Drum Freaks”, wystawy fotografii, spotkania z zaproszonymi gośćmi, a także... kilka niespodzianek, które zdradzimy przed samym przeglądem.

Spotkania odbywać się będą w zakopiańskim kinie „Sokół”, przed którym stanie boulder i stoiska targowe.

Patronat nad Spotkaniami objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Burmistrz Miasta Zakopanego, Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego i Naczelnik TOPR.

Zapraszamy na stronę internetową Spotkań z Filmem Górskim: www.spotkania.zakopane.pl. Znajdziecie tu bogate archiwum ubiegłorocznych Spotkań oraz informacje dotyczące tegorocznego przeglądu. Autorów górskich filmów zapraszamy do nasyłania prac na konkurs, który odbędzie się w ramach Spotkań. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej.Agnieszka Szymaszek

2006-04-17

(kg)


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com