facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-05-09
 

II Memoriał im. Andrzeja Skwirczyńskiego - Działo się

II Memoriał im. Andrzeja Skwirczyńskiego przeszedł do historii. Impreza w tym roku gościła rekordowo 200 uczestników, podzielonych na 3 kategorie (w kolejności od najpiękniejszej): damska, mieszana, męska.

Jeśli myślicie, że ten memoriał to kolejny z mityngów wspinaczkowych, na których ludzie wspinają się, relaksują, siedzą przy ognisku, patrzą z roztargnieniem na chmurki, gdy ich partner się wspina.... O nie! Nic z tych rzeczy, tutaj królowało przewspinanie jak największej ilośći dróg w czasie 7 godzin (od 10.00 do 17.00). Już sama odprawa dużo nam powiedziała: rządek rowerów pod Brandysówką (być pierwszym pod skałą... bezcenne), zacięte miny, uprzęże ubierane już na polanie.

O 9.50 „karty startowe zostały rzucone” i rozpoczął się bieg pod skały, a dla zmotoryzowanych prawdziwy triathlon (dojechanie, dobiegnięcie, wspin).
 


Niektórzy wybrali formułę `fast and light` i używali jednego bicykla na dwie osoby :- )
Fot. Piotr Drożdż / Magazyn GÓRY


Memoriał był rozgrywany na zasadach fair play, które z tego co widziałem były przestrzegane, a atmosfera w skałach była przyjemna, pomimo rywalizacji. Leciały teksty dopingujące typu: „dajesz, dajesz”, „Idziesz po piwo”. Aczkolwiek zdarzały się jak: „Dajesz, dajesz, bo cię wyprzedzi”, po czym nastąpiło wyprzedzanie na drodze! Bynajmniej nie podejściowej.

Organizatorzy udostępnili do wspinania 67 dróg, o trudnościach od III do VI.3+/4, z czego przeważająca większość to drogi do VI.1+ (takie głównie obijał Andrzej). Każda droga była odpowiednio punktowana (według trudności, długości i odległości od punktu startowego), w sumie można było zdobyć łącznie 1140 punktów. Najlepszy zespół zdobył 450, więc zapas na następny Memoriał jest.
 


Wspina się Grzesiek Rettinger.
Fot. Piotr Drożdż / Magazyn GÓRY


Po części wspinaczkowej, nastąpiło oczekiwanie na wyniki, umilone zapleczem kiełbaskowo-piwnym (pewnie niejeden plan treningowo-dietetyczny wtedy poszedł w odstawkę).

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazali się:

  • w damskiej: Asia Zając i Ania Górka (obie z KW Kraków)

  • w mieszanej: Wioletta Soboń (nz) i Marcin Opozda (KW Kraków)

  • w męskiej: Wojciech Karnaś (JKW, Climb.pl) i Maciek Dobrzański (Korona)

Później nastąpiła przez wielu oczekiwana część integracyjna. Śpiewy i rozmowy jeszcze długo rozchodziły się na polanie pod Sokolicą

DG

 

Poniżej pełna lista wyników:

 

Zespoły kobiece
Msc.
Zespół
Pkt.
1
Asia Zając (KW Kraków)
Ania Górka (KW Kraków)
294
2
Anna Kwiecińska (NZ)
Beata Żbikowska (NZ)
274
3
Joanna Janusz (NZ)
Aleksandra Nosalska (NZ)
55
4
Katarzyna Pomykała (NZ)
Katarzyna Kosarzycka (NZ)
51
5
Beata Pęcak
Izabela Musiał
32
6
Sara Jagiełło
Marta Tomalska
9
 
Kategoria mieszana
Msc.
Zespół
Pkt.
1
Wioletta Soboń (nz)
Marcin Opozda (KW Kraków)
324
2

Iwona Soczyńska-DeLongowa (nz)
Piotr Soczyński-DeLong (KW Warszawa)

288
3
Patrycja Mikulska (KW KRAKÓW)
Sebastian Kłosok (KW Zakopane)
221
4

Tomek Rumianowski (KW Warszawa)
Joanna Oleksiuk (KW Warszawa)

214
5
Ania Dara (NZ)
Kuba Kwieciński (NZ)
201
6
Monika Wałaszek
Michał Kujałowicz
196
7
Ola Jelonek (NZ)
Piotr Lipiński (NZ)
189
Dorota Mularz
Paweł Chlebicki
189
9
Anna Kowalczyck (KW Kraków)
Sebastian Kulczycki (KW Kraków)
189
10
Bogna Wilczyńska (NZ)
Szymon Michlowicz (KW Kraków)
182
11

Agnieszka Paluch-Stachowicz (KW Kraków)
Jakub Stachowicz (KW Kraków)

180
12
Maciej Klimas (Wrocławski KW)
Joanna Rębilas (KW Warszawa)
171
13
Artur Pędziwilk (KW Kraków)
Aleksandra Suchowiejko (NZ)
169
14
Jakub Ćwiąkała (KW Kraków)
Anna Gawęda (NZ)
163
15
Irma Prokopiowicz
Tomasz Gołąbek
158
16
Aga Zielonka (KW Kraków)
Olek Ostrowski (KW Kraków)
155
17
Karolina Pirowska (NZ)
Wojtek Pirowski (NZ)
148
18
Ola Olzacka (nz)
Józef Gałka (nz)
135
19
Jan Mondzelewski (KW Kraków)
Patrycja Matusik (KW Kraków)
128
20
Marta Dziedzic (NZ)
Mateusz Damrat (KW Kraków)
113
21
Kamil Woźniak (AKG Kraków)
Sylwia Grochowska (NZ)
109
22
Marta Więcławska (NZ)
Grzegorz Zamojski (NZ)
105
23
Agnieszka Zajączkowska (NZ)
Tomasz Bielecki (NZ)
101
Krzysiek Mglej (KW Kraków)
Zyta Krzywda (NZ)
101
25
Justyna Jarnot (NZ)
Mateusz Grochal (NZ)
98
26
Piotr Wiciak (NZ)
Paula Chrobak (NZ)
94
27
Ewa Kluczewska (NZ)
Szymon Kawiorski (NZ)
86
28
Piotr Picheta (KW Kraków)
Katarzyna Kowalska (KW Kraków )
78
29
Robert Furczyk
Katarzyna Melaniuk
75
Anna Fischer
Tomek Jakubowski
75
31
Przemysław Kurczych (KW Kraków)
Anna Walkowicz (NZ)
64
32
Joanna Barszczyńska (NZ)
Przemysław Barszczyński (NZ)
57
33
Dobrosława Wiktor-Mach ()
Patryk Mach
53
34
Anna Janowska (NZ)
Bartłomiej Obuchowski (KW Kraków)
51
35
Dagmara Mierzwińska (nz)
Wojtek Bronowski (nz)
37
36
Bogumiła Smyrska (ReniSport)
Karol Jurek (ReniSport)
28
37
Natalia Szewczyk
Krzysztof Tor
17
 
Kategoria męska
Msc.
Zespół
Pkt.
1
Wojciech Karnaś (JKW, CLIMB.PL)
Maciek Dobrzański (Korona)
450
2
Damian Granowski (KW Kraków)
Maciej Chmielecki (KW Kraków)
398
3
Grzegorz Rettinger (KS Korona)
Bartłomiej Białas (NZ)
397
4
Adam Kopta ()
Jakub Rozbicki ()
343
5
Filip Starzecki ()
Tomasz Augustynek ()
339
6

Mikołaj Pudo (KW Kraków)
Mikołaj Lelito (KW Bielsko-Biała)

299
7
Piotr Rożek (Kw Kraków)
Michał Seweryn (KW Kraków)
296
8
Rafał Kuchta (NZ)
Łukasz Gworek (NZ)
289
9
Sławek Kaźmierczak (NZ)
Maciek Sołtys (NZ)
252
10
Karol Gładysz (TKTJ)
Krzysztof Kucharczyk (TKTJ)
246
11
Mariusz Mucha ()
Grzegorz Pałka ()
238
12
Grzegorz Kita (KW Kraków)
Kamil Sałaś (NZ)
232
13
Wojtek Nowinicki ()
Leszek Kujałowicz ()
227
14
Michał Paździurek ()
Błażej Janota ()
217
15
Maciej Borowski (NZ)
Łukasz Harasimowicz (NZ)
207
16
Dariusz Kłosuń (KW Katowice)
Arkadiusz Gąsior (GOPR GJ)
205
Krzysztof Gołąb (KW KRAKÓW)
Dominik Skoczylas (KW KRAKÓW)
205
18
Michał Fijałkowski (NZ)
Michał Poliński (KW Kraków)
203
19
Maciej Orłowski (KW Kraków)
Jan Pałahicki (KW Kraków)
198
20
Dawid Grudzień (KW Kraków)
Michał Czech (NZ)
197
Tomasz Niedzielski (TKTJ)
Bartłomiej Niemiec (TKTJ)
197
Piotr Zieliński (KW Kraków)
Mariusz Norwecki (KW Kraków)
197
23
Jakub Kokowski (NZ)
Dariusz Cholewa (NZ)
194
24
Michał Kopyczok ()
Michał Walusza ()
192
25
Marek Michałkiewicz (NZ)
Marcin Świrek (KW Kraków)
182
26
Krzysztof Kowal (NZ)
Szymon Filipowski (NZ)
167
27
Jan Marcinek ()
Jakub Białek ()
150
28
Michał Sroka (NZ)
Bartosz Klocek (NZ)
148
29
Jakub Kwapisz ()
Łukasz Niestoj ()
146
30
Ariel Papuga ()
Paweł Pieńkowski ()
139
31
Michał Niegolewski (KW Kraków)
Marcin Moskalik (NZ)
132
32

Aleksander Gmur (Speleoklub Bielsko-Biała)
Piotr Cybulski (NZ)

129
33
Paweł Syguła ()
Paweł Ludowski ()
124
34
Jakub Wolny (NZ)
Andrzej Zygmunt (NZ)
119
Krzysztof Nawrocki (NZ)
Marcin Kuraś (NZ)
119
36
Jarosław Kruczek (NZ)
Andrzej Góralczyk (KW-Kraków)
114
37
Michał Eckstein ()
Piotr Szopa ()
112
38
Tomasz Wrochna (NZ)
Rafał Płocica (NZ)
97
39
Kazimierz Ambroży ()
Patryk Pagacz ()
94
40
Michał Szulc (KW Kraków)
Maciej Nowakowski (KW Kraków)
87
41
Szymon Rzeźwicki (NZ)
Rafał Klimczak (NZ)
85
42
Hubert Oleszak (KW Poznań)
Maciej Witosławski (KW Poznań)
79
43
Dariusz Kondracki (KW Kraków)
Monika Kilan (KW Kraków)
55
44
Piotr Herman (NZ)
Andrzej Kaszuba (NZ)
29
45

Paweł Czyż (Akademicki Klub Górski w Łodzi)
Michał Ruszkowski (Łódzki Klub Wysokogórski)

23
 
 
Lista dróg memoriałowych:
1
Wielka Turnia
Meander
V+
2
Wielki Filar
V
3
Ukośnik
IV
4
Średnik
Lewy średnik
V
5
Prawy Średnik
V
6
Mur Skwirczyńskiego
Ostroga
VI
7
Rysa Prawdziwych Mężczyzn
VI-
8
Zaklęcie
VI.1+
9
Kominek Przeziorowy
IV
10
Potańcówka
V+
11
Mordarka
VI+
12
Noc Listopadowa
V+
13
Droga Pionierów
V-
14
Trawersy Kentucky
VI.1
15
Siekierka
V
16
Sekwencja
VI+
17
Widok z Okna
V+
18
Przybyli Ułani
V+
19
Bardziej Lewa Kazalnica
IV+
20
Lewa Kazalnica
IV+
21
Prawa Kazalnica
V
22
Misiaczek
Trzeci Miś
III
23
Lewy Miś
IV
24
Prawy Miś
V
25
Fraszka
Nie Odstawiaj Lipy
V+
26
Skwir Nieznany
V
27
Jebel
Lewy Jebel
V
28
Środkowy Jebel
V+
29
Prawy Jebel
V
30
Dwie Wieże
Bzuchy Ropuchy
VI
31
Mrówkojad
VI-
32
Formacja Półżywych
VI
33
Zbędowe Skały
Filarek Puszszy
V+
34
Skwiropolacy
?
35
Cyrk Cmentarzyska
Pół Komina
V
36
Immanuel Kancik
V+
37
Corylus avellana
VI.1+
38
Fałszywa rysa
V+
39
Droga Piotrusia P.
V-
40
Prawe Cmentarzysko
Wieczne Odpoczywanie
V+
41
Sokolica
Droga Skwirczyńskiego
VI.2
42
Z Ręką na Sercu
VI.3+/4
43
Wysoka
Filarek z Dziurą
IV+
44
Lewy Kant
V
45
Środkowa Rysa do Ogrodu
IV+
46
Alejka Róż
IV+
47
Rotunda
Agatkowa Niedziela
VI+
48
Lisia Baszta
Cassus Stefana
V
49
Wola Donatora
VI
50
Narożniak
Lewa Narożna
VI.1
51
Prawa Narożna
VI.1+
52
Skała LXX
Komin Dzieci Kwiatów
VI
53
Komin Czarownicy
VI-
54
Leśne Echo
VI
55
Siedemdziesiątka
IV
56
Ucieczka z Szuflandii
VI+
57
Turnia nad Szańcem
Wariant do Kamieni
IV+
58
Kamienie na Szaniec
IV
59
Polowanie na Iwonę
VI+
60
Komin Pradawny
V
61
Lewy do Prawego
VI
62
Prawy Filarek Szańca
VI
63
Prawy do Lewego
V+
64
Wężowe
Wężykiem Jasiu!
V-
65
Zachodnia Rysa
IV+
66
Zacięcie Dziędzielewicza
IV+
67
Górny Dziędzielewicz
IV

 

 

Goryonline
 
2018-11-07
HYDEPARK
 

Nowe „Tatry”. Góry, wolność i niepodległość

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-19
HYDEPARK
 

Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-16
HYDEPARK
 

Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com