facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-10-07
 

II edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego – Piękno Gór: Lhotse

W weekend 7-8 października bieżącego roku w położonym na Jurze Hucisku, na terenie kompleksu Małe Dolomity odbędzie się druga edycja Memoriału Tadeusza Piotrowskiego – Piękno Gór. Tym razem tematyka obejmie swoim zasięgiem himalajską górę Lhotse. I to właśnie o tej górze oraz przygodach z nią związanych opowiedzą zaproszeni prelegenci. W roku ubiegłym spotkanie było poświęcone historii polskiej walki o zdobycie K2.

 

Głównym gościem wydarzenia tradycyjnie będzie Danuta Piotrowska, żona tragicznie zmarłego Tadeusza, która obok Fundacji Górskiej ECHO jest jednym z inicjatorów memoriału. Swoją obecność potwierdzili także Małgorzata i Jan Kiełkowscy, którzy skończyli właśnie prace nad ostatnim tomem „Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu”. W Małych Dolomitach pojawią się również: Janusz Skorek, Krzysztof Wielicki, Ryszard  Kowalewski oraz Jarosław Gawrysiak.

 

Podczas spotkań odbywających się w kameralnym klimacie prelegenci zabiorą słuchaczy na Lhotse, gdzie przez lata pisała się historia polskiego himalaizmu. Historia równie piękna, co i tragiczna. Bowiem to właśnie na Lhotse stracili życie wybitni polscy wspinacze, jak chociażby legendarny Jerzy Kukuczka.

 

Piękno Gór to oczywiście nie tylko prelekcje. To także zawody wspinaczkowe będące II edycją Memoriału Tadeusza Piotrowskiego. Są to jednocześnie symboliczne zawody kończące sezon wspinania skałkowego na Jurze. Za tę część odpowiedzialna będzie niezawodna Szkoła Wspinania GOUP.

 

Weekend w Małych Dolomitach to również spotkanie z „Formą na Szczyt”. Doświadczeni i profesjonalni trenerzy, którzy przygotowują najlepszych wspinaczy do ich wypraw na najwyższe góry świata zadbają o realizację warsztatów z zakresu działalności górskiej dla każdego, kto zechce wziąć w nich udział.

 

W sobotę Odbędzie się również III edycja biegu JUR(a)UN, który po raz pierwszy zostanie zorganizowany jesienią. Warto zatem spędzić ten weekend na Jurze, gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Dla wszystkich, którzy zjawią się w dniach wydarzenia w Małych Dolomitach, czekają specjalne promocje Sklepu Górskiego położonego na terenie kompleksu. Istnieje również możliwość biwaku na polu namiotowym. Tu konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja.

Zarówno wstęp na imprezę jak i udział we wszystkich wydarzeniach (z wyjątkiem biegu JUR(a)UN) jest bezpłatny. Wszelki dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla beneficjentów Fundacji Górskiej ECHO.

 

Organizator:

Fundacja Górska ECHO

Głównymi partnerami wydarzenia są:

Magazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.”, Portal Górski, Kompleks Małe Dolomity

 

Profile wydarzenia:

https://www.facebook.com/Pi%C4%99kno-G%C3%B3r-Memoria%C5%82-Tadeusza-Piotrowskiego-116828905568338/?ref=br_rs

https://www.facebook.com/events/168373973726068/?ref=br_rs

 

Profile biegu:

https://www.facebook.com/events/1696735583962387/?ref=br_rs

https://www.facebook.com/BiegJuraRun/?ref=br_rs

Goryonline
 
2018-10-15
WYDARZENIA
 

SNOW EXPO 2018 - nie tylko dla narciarzy

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-10-09
WYDARZENIA
 

Ruszyła kolejna edycja akcji "Czyste Skały"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-09
WYDARZENIA
 

Śląskie Targi Książki - Katowice

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-01
WYDARZENIA
 

Sztafeta Górska – drużynowe bieganie w Górach Stołowych!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com