facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

II edycja Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia

13 czerwca 2015 r. odbędzie II edycja Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia. Kolejny raz biegacze górscy będą zdobywać Królową Beskidów - najbardziej niedostępną i tajemniczą górę w Polsce. 

Najdłuższy dystans, Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia - takiego biegu w Polsce jeszcze nie było ... biegu, którego nikt nie ukończył. To jeden z najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu to wyzwanie tylko dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. Już w I edycji potwierdziły się zapowiedzi Organizatorów, że to bieg właśnie dla najlepszych zawodników. Nawet Ci najlepsi muszą dać z siebie wszystko, żeby ukończyć go w zabójczym limicie 17h. Jest to sprawdzian jakiego jeszcze nie było. Samo ukończenie biegu jest niesamowitym wyzwaniem, jest wyzwaniem nie tylko dlatego, że jest to 100 km i ponad 8000 m przewyższenia, ale też dlatego, że ten bieg … trzeba przebiec! Nie można pozwolić sobie na „spacerowanie”. Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie. Wydaje się, że w tym roku kilku zawodników zaliczy 6xBabia, ale czy uda się to jakiejś kobiecie? Jak zapowiadali Organizatorzy – limit czasu w tym roku pozostaje bez zmian. Organizatorzy, pragnąc zachęcić uczestników zeszłorocznego biegu Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia do ponownego zmierzenia się z trasą i 17-godzinnym limitem czasu, postanowili zaproponować im darmowy start na tym dystansie w tegorocznej edycji:)


 Trasa Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia to 100 km z ponad 8000 m przewyższenia, często poza trasami, przez rowy i strumienie. W biegu będzie mogło wystartować 50 bardzo doświadczonych biegaczy, którzy brali udział w poprzedniej edycji Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia oraz ci, którzy ukończyli krótszy dystans - Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia. Ze względu na długość biegu i trudności techniczne na trasie, niezbędna jest znajomość najtrudniejszych fragmentów trasy, stąd właśnie takie biegi kwalifikacyjne. Dla wszystkich, którzy będą chcieli zakończyć swoją rywalizację wcześniej i wbiegną na Babią Górę 5 razy oraz dotrą do mety przed upływem 17 godz. przeprowadzona zostanie dodatkowa klasyfikacja. 

 

Organizatorzy pragnąc zachęcić do podjęcia wyzwania zmierzenia się z trasą Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia postanowili zwrócić opłatę startową zawodnikom, którzy startowali na tym dystansie w poprzedniej edycji. Biegaczom, którzy zdecydują się kolejny raz na start i uiszczą opłatę startową do końca marca, po zawodach zostanie ona im zwrócona.

 
Krótszy dystans, Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia (ok. 70 km z ok 5500 m przewyższenia) jest równie trudnym i wymagającym biegiem, dlatego też jest on skierowany dla uczestników I edycji  Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia. Natomiast biegacze, którzy przez ostatnie 2 lata ukończyli minimum 1 bieg górski na dystansie powyżej 40 km mogą spróbować swoich sił w Mammut – Ultra Sky Marathon 1xBabia (ok. 42.5 km z ok 3000 m przewyższenia).

 

II edycję biegów w ramach Mammut – Ultra Sky Marathon organizatorzy postanowili poszerzyć o nowe, krótsze dystanse oraz biegi dla dzieci i młodzieży, także każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie. 13 czerwca 2015 r. odbędą się także: Mammut – 1/2 Sky Marathon (ok. 23,5 km, ok.+1450 m), Mammut – Bieg na Cyl (ok. 14 km, +500 m) oraz Mammut – Bieg na Mosorny (ok. 5 km, +300 m), czyli biegi dla tych, którzy chcą się sprawdzić na łatwiejszych trasach lub też dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi. Organizatorzy zapowiadają wiele dodatkowych atrakcji: m.in. biegi na krótkich dystansach dla dzieci i młodzieży, ściankę wspinaczkową oraz edukacyjny park linowy.

 
Warto zarezerwować sobie 13 czerwca 2015 r. i pojawić się w Zawoi, bo zapowiada się prawdziwe święto biegów górskich pod Babią Górą.

 

Zapraszamy do zapisów, które zostaną uruchomione 23 lutego 2015 r. o godz. 8:00.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

 

Zdjęcia: Grzegorz Bachórz i Krzysztof Nagacz


Magazyn GÓRY jest patronem medialnym biegu.

Informacja prasowa organizatora


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2014-10-07
FOTO-VIDEO
 

Górskie bieganie w Szkocji

Komentuj 0
Goryonline
 
2014-08-25
FOTO-VIDEO
 

Mistrzostwa Świata Skyrunning

Komentuj 0
Goryonline
 
2014-07-24
FOTO-VIDEO
 

"Dzika" Sarah Ridgway

Komentuj 0
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com