szukaj

Nasz kanał RSS
2009-09-22

II bieg wysokogórski im. druha Franciszka Marduły

W II biegu wysokogórskim im. druha Franciszka Marduły wystartowało około stu zawodników. Wygrali: Marcin Świerc z Lichowic w biegu głównym, zaś w biegu otwartym - Michał Zacharko z Zakopanego.
Impreza została zorganizowana przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół przy współudziale UM Zakopane.

Główny bieg, w którym wzięło udział 80 zawodników, wynosił 22 km oraz + 1700 m przewyższenia i -1400 deniwelacji. Trasa wiodła z Zakopanego na Nosal, następnie do Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie, z wierzchołka Kasprowego na Halę Gąsienicową i przez Boczań do Kuźnic, a następnie do mety na Kalatówkach. Tutaj najszybciej trasę - w 2.01,13,15 pokonał Marcin Świerc z Lichowic, który wyprzedził Tomasza Brzeskiego z Rytra i Macieja Bierczaka z Kobiernic.

Na tym samym dystansie wśród kobiet wygrała Sabina Wojtyczka z AZS AWF Katowice, która pokonała Justynę Adamus z Katowic i Justynę Żyszkowską z Zakopiańskiego TKN Tatra Team.

Z kolei bieg otwarty wynosił tylko 7,5 km z przewyższeniem + 600 m i deniwelacją - 200 m i tutaj najszybszy był Michał Zacharko z TG Sokół Zakopane, który uzyskał czas 46,45,79. Drugi na mecie zameldował się Adam Zapotoczny ze Skrzypnego, a trzeci był Olaf Woźniak z Zakopanego.

Wśród kobiet na tym dystansie najszybsza była Katarzyna Buczyńska z TKN Tatra Team Zakopane, a druga Małgorzata Behounek z Zakopanego.