facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 r. Znamy nowy termin.

W ubiegły wtorek, 24 marca, wobec szerzącej się pandemii COVID-19, MKOI podjął decyzję o przełożeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 r. Dzisiaj poznaliśmy dokładny termin - przyszłoroczna Olimpiada planowo ma wystartować 23 lipca i zakończy się 8 sierpnia 2021 r. 

Fot. twitter.com/TokyoOlimpics/Igrzyska miały zostać rozegrane w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020, jednak pod naciskiem kolejnych krajowych federacji, które podjęły decyzję o wycofaniu swoich reprezentatnów, MKOI wspólnie z rządem Japonii podjął trudną, acz - w zaistniałych okolicznościach - jedyną słuszną decyzję: przeniesienie imprezy na lato 2021 r.

30 marca MKOI w najnowszym komunikacie podał nowy termin IO 2021 - jeśli nic nie pokrzyżuje planów, to przyszłoroczna Olimpiada wystartuje 23 lipca, a zakończy się 8 sierpnia 2021 r.

Od dłuższego czasu wszyscy czekamy na olimpijski debiut wspinaczki sportowej. Jeszcze niedawno publikowaliśmy film na temat formatu i szans naszej reprezentantki - Oli Mirosław...

 

Dla Oli, podobnie zresztą jak dla wszystkich ciężko trenujących sportowców, którym udało się wywalczyć olimpijski akces,  wiadomość o przełożeniu Igrzysk o rok okazała się druzgocąca, ale miarą prawdziwej sportowej siły i zarazem chartu ducha jest to, jak na nią zaragowała:
 

 

Mamy nadzieję, że po szczęśliwym uporaniu się z pandemią (bo to jest teraz najważniejsze, rywalizacja sportowa w obliczu walki o życie i zdrowie schodzi na dalszy plan) dla wspinania jak i całego sportu nadejdą lepsze czasy...

 

Źródło: olympic.org & Ola Mirosław na FB

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com